Hlavní ženskou hereckou kategorii letos ovládly mladé tváře.

Hlavní ženskou hereckou kategorii letos ovládly mladé tváře. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Ještě jim nebylo ani 30 let a už jsou na vrcholu: Tyto tři mladé herečky letos soupeří o Oscara

9. února 2016 19:58

V Los Angeles proběhla tradiční generálka na oskarový ceremoniál v podobě recepce, na níž se setkala většina nominovaných umělců napříč všemi kategoriemi. Největší pozornost na sebe samozřejmě strhly herečky.

V hlavní ženské herecké kategorii se letos setkaly tři hollywoodské naděje, které ještě neoslavily třicáté narozeniny. O cennou trofej se tak spolu utkají Brie Larson (28), Jennifer Lawrence (27) a Saoirse Ronan (21), jež doplní australské filmová diva Cate Blanchett (49) a britská veteránka stříbrného plátna Charlotte Rampling (70).

Sázkové kanceláře považují za jednoznačnou favoritku Brie Larson, která ve filmu Room ztvárnila matku vychovávající v jediném pokoji syna, jehož porodila v zajetí. Dosud nepříliš známá herečka už za svůj výkon obdržela Zlatý glóbus i SAG Award, takže by si měla chystat děkovnou řeč, na niž s velkou pravděpodobností dojde 28. února.

Kritici jsou nadšení také z výkonu nejmladší nominované herečky Saoirse Ronan, která v milostném dramatu Brooklyn ztvárnila Irku hledající v New Yorku 50. let minulého století nový domov a lásku. Talentovaná herečka byla na Oscara nominovaná už před osmi lety díky filmu Pokání.

V letošních nominacích nechybí ani oblíbenkyně akademiků Jennifer Lawrence. Ta už má doma nejcennější trofej za film Terapie láskou a letos se mezi pětici nejlepších hereček probojovala už počtvrté se snímkem Joy o vynálezkyni inovačního mopu. 

Která herečka si odnese Oscara za hlavní roli?

Adam Chromý , Super.cz