Vojtová zářila v Paříži.

Vojtová zářila v Paříži. Foto: archiv L. Vojtové

Není živa jen z reklamy na českou minerálku. Vojtovou hnal návrhář kvůli práci na otočku přes oceán

Je to už šestnáct let, co Linda Vojtová (35) ve svých patnácti letech vyhrála soutěž Elite Model Look, a tím se jí otevřel svět světového modelingu. I po tak dlouhé době se rodačka z Prahy drží pořád na vrcholu. Důkazem toho, že se česká kráska rozhodně nechystá do modelkovského důchodu, může být skutečnost, že se nedávno objevila na haute couture přehlídce v Paříži, kde předváděla exkluzivně pro Alexise Mabilleho.

Uznávaný designér Lindu požádal, aby se stala součástí jeho show a stanula na mole po boku dalších světových topmodelek jako Carmen Kass či Irina Lazareanu. Linda Vojtová, která žije v New Yorku, neváhala a přiletěla speciálně pro tuto příležitost do Mekky módy. „Je čest, pokud si Vás vybere samotný designér, abyste předváděla jeho haute couture tvorbu. Jsem ráda, že vše vyšlo i termínově, jelikož jsem zrovna měla tři volné dny. Využila jsem toho, že jsem byla v Paříži a potkala jsme se i se svou dlouholetou kamarádkou Rianne ten Haken, která mi ukázala svá tajná místa v tomto úžasném městě, kam se vždy s nadšením vracím,“ svěřila se Super.cz Linda Vojtová.

V Čechách se Linda objevila naposledy u příležitosti uspořádání koncertu pro jejího dědečka, hudebního skladatele Vadima Petrova. Kromě Prahy a New Yorku je Lindinou srdcovou záležitostí i ostrov St. Barths, kde již tradičně tráví se svým přítelem Jamisonem přelom roku, letos i s návrhářským duem Dean & Dan. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků