Alan Rickman ve filmu Eye in the Sky

Alan Rickman ve filmu Eye in the Sky Profimedia.cz

Zesnulá hvězda Harryho Pottera ve své poslední roli: Takhle se Alan Rickman (✝69) rozloučil s kariérou

Jen pár dní poté, co svět šokovala zpráva o úmrtí zpěváka Davida Bowieho (✝69), ve stejném věku skonal i herec Alan Rickman. V obou případech smrt způsobila rakovina.

Britská kultura přišla v průběhu jednoho týdne už o druhou významnou osobnost. Rickman stejně jako Bowie vážnou nemoc skrýval a závěr života prožil v ústraní. Zpráva o jeho smrti tak byla na internetu zpočátku vnímána jako tzv. hoax.

Alan Rickman loni v Praze na Febiofestu uvedl svůj film Králova zahradnice, v němž si zahrál Ludvíka XIV. a zároveň jej režíroval. V roce 2015 také přiznal, že se oženil s Rimou Horton, s níž už prožil půl století.

Bohatá filmografie zesnulého herce zahrnuje snímky jako Parfém: Příběh vraha či Láska nebeská, ale nejvíce jej proslavila role profesora Severuse Snapea ve fantasy sérii o Harrym Potterovi. Před smrtí stačil Alan Rickman natočit drama Eye in the Sky, v němž jako vojenský generál dohlíží na likvidaci teroristické skupiny v Keni. Diváci si ho letos v kinech připomenou také díky filmu Alenka v říši divů: Za zrcadlem, v němž jeho hlasem promluví houseňák Absolem. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků