Jouzu (ve filmu Lubomír Lipský) v muzikálu budou hrát Korn a Kopta.

Jouzu (ve filmu Lubomír Lipský) v muzikálu budou hrát Korn a Kopta. Foto: Super.cz, Herminapress

Podobají se mu jako kočka traktoru: Jouzu v muzikálu Ať žijí duchové! ztvární místo Lipského překvapivé hvězdy

24. ledna 2016 6:30

Pamatujete si ve filmu Ať žijí duchové! na mazaného vedoucího samoobsluhy Jouzu, který se svou švagrovou Pilátovou alias Černou kronikou (Věra Tichánková) plánoval na místním hradě pěstovat žampióny, a zabrat ho tak dětem? Představitel Jouzy Lubomír Lipský bohužel nedávno zemřel, tvůrci chystaného muzikálu ale za něj mají překvapivou náhradu!

Tou je jednak Jiří Korn, druhak bývalý hezounek ze Sněženek a machrů Václav Kopta. Oba dva mají výrazný komediální talent, takže Jouza v jejich podání bude moci na jevišti zdatně kout pikle proti nebohé drobotině.

Překvapením je, že Václav Kopta se účastnil už natáčení samotného filmu v roce 1976. „Ve filmu jsem totiž zpíval všechny dětské party včetně Pramen zdraví s dětským sborem základní školy Sušická. Byl to můj úplně první kontakt s filmem, první dobrodružství s natáčením, na které dodnes moc rád vzpomínám," uvedl textař a klavírista Václav Kopta.

Pohádkový příběh s písněmi Jaroslava Uhlíře (73) a Zdeňka Svěráka (82) má premiéru koncem dubna 2016, režíruje ho Antonín Procházka a stojí za ním stejný tým, který má na triku obrovsky úspěšný muzikál Mamma Mia!.

V představení nebudou chybět všechny už zlidovělé hity, ale protože samy by celovečerní muzikál neutáhly, diváci se budou moci těšit i na další pecky dua Uhlíř-Svěrák. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků