Alicia Vikander ve filmu Dánská dívka

Alicia Vikander ve filmu Dánská dívka Profimedia.cz

Za tohle sbírá nominace na filmové ceny? Nejobdivovanější herečka současnosti se svlékla před kamerou

Pokud jste dosud neslyšeli o herečce Alicii Vikander, měli byste zpozornět. Na sedmadvacetiletou švédskou krásku se totiž v Hollywoodu pějí ódy.

Alicii se podařil fenomenální triumf, když se její jméno rovnou dvakrát objevilo v aktuálních nominacích na Zlaté glóby. Dosud nepříliš známá herečka může prestižní cenu získat za vedlejší roli ve sci-fi Ex Machina i hlavní výkon v dramatu Dánská dívka.

Zatímco v prvním filmu představovala digitálními triky upraveného robota, v druhém se ukázala v celé své kráse. Za Dánskou dívku je Alicia nominována i na SAG Award. Už v neděli se ukáže, jak bude na udílení Zlatách glóbů úspěšná. Ať už dopadne jakkoliv, její jméno jistě zazní příští týden při vyhlášení oskarových nominací.

Nadějné herečce to v dobových kostýmech moc sluší, což už předvedla ve filmech Královská aféra či Anna Karenina, ale vůbec nevadí, když své svršky před kamerou odloží. Během natáčení filmu o první změně pohlaví čekala Alicii Vikander odvážná scéna s Eddiem Redmaynem, který je skutečnou dánskou dívkou, o níž režisér Tom Hooper vypráví. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků