Jakub Smolík už se těší na Ježíska.

Jakub Smolík už se těší na Ježíska. Herminapress

Vánoce Jakuba Smolíka? Přes práh mu nesmí vkročit Santa Claus ani Alláh

Zpěvák Jakub Smolík (56) za posledních dvacet dnů absolvoval devatenáct koncertů a jak tvrdí, je vyšťavený a těší se na vánoční rodinnou pohodu a pořádný oddech.

„Babička napekla a navařila a chystáme se na svátky do jižních Čech, kde oslavíme Vánoce. Sjedeme se komplet celá rodina s tchyní, tchánem, švagrem a švagrovou a samozřejmě dětmi. Dám si fakt pauzu, ale hned od ledna zase začnu utužovat kondici, kterou jsem v poslední době, bohužel, ztratil. Naordinuji si thai box, budu kopat a mlátit do pytle, dám si i posilovnu a doženu fyzické resty,“ vysvětlil Kuba.

A jak bude probíhat u Smolíků a jeho rodinného klanu Štědrý den? „Aby bylo jasno, k nám chodí zásadně jenom Ježíšek, a to chci zdůraznit. Přes práh mi nesmí vkročit Santa Claus ani Alláh. A co bude dál? Jsme klasici, takže zazáří stromeček, k jídlu, jak jinak, bude kapr, salát, pak zazvoní zvoneček a jdeme si s dětmi vybalit dárky. Já se na přípravách štědrovečerních radovánek pracovně moc nepodílím, ale zase třeba sponzoruji Ježíška, který ta překvapení nosí. Zazpíváme si koledy a pak se půjdeme asi trošku projít, ale ne zase moc. Prostě Vánoce budou pro všechny radost a relax,“ dodal Jakub Smolík na vánočním koncertě v Divadle Hybernia.

Podpořit ho do hlediště přišla i manželka Petra s dcerou Petruškou. Kubíček (2,5) by prý taťkův pěvecký maraton ještě nezvládl, takže zůstal doma, kde ho hlídala babička. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků