Alena Mihulová se pustila do tance s cvičitelkou Hankou Kynychovou.

Alena Mihulová se pustila do tance s cvičitelkou Hankou Kynychovou. Foto: Archiv H. Kynychové

Roztancovala se jako v sedmnácti v Sestřičkách: Alena Mihulová po úspěchu filmu Domácí péče jenom kvete

16. prosince 2015 20:02

Herečka Alena Mihulová momentálně prožívá opravdu šťastné období, které jí odstartoval film Domácí péče. „Už když jsem si poprvé přečetla scénář, věděla jsem, že roli Vlasty musím hrát já. A od té doby jsem šťastná na pokračování,“ vysvětlila herečka, která za svoji roli v tomto filmu dostala Křišťálový glóbus na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Od té chvíle se ovšem nezastavila. Ještě v létě natočila se sexy idolem z filmu 40 odstínů šedi Jamiem Dornanem film Anthropoid, na podzim pak s další americkou produkcí film The Zookeepers´s Wife, věnovala se propagaci Domácí péče na zahraničních festivalech a teď už se zase připravuje na svoje divadelní projekty, seriál pro Českou televizi a na několik českých filmů, na které kývla.

Přesto se do toho všeho stíhá tak trochu jako hlavní hrdinka Domácí péče starat o všechny okolo, a tak jsme ji mohli vidět i na charitativní akci Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, kde předávala ceny nejlepším „tetám“ starajícím se o děti z dětských domovů po celé republice. „Je to nádherná akce a tety dělají úžasnou práci,“ řekla dojatě herečka, která si předávání cen a atmosféru na 9. ročníku akce moc užívala.

A stihla si prohlédnout i taneční vystoupení dětí. „Tanec mám ráda, pro radost si občas zatančím salsu, chodila jsem i do kurzů. A dokonce i ten taneček ve filmu Sestřičky, kde tancujeme s Jiřinou Jiráskovou, jsem vymyslela já. Režisér, můj pozdější manžel, tehdy přemýšlel, jak by to mělo vypadat, a já jsem si vzpomněla, jak jsme s tatínkem doma tancovávali, když jsem byla malá holčička. A tak se to dostalo do filmu,“ odhalila s úsměvem krásná herečka, která teď s napětím čeká, jestli Domácí péče získá ocenění i na amerických Oscarech. 

Saša Šeflová , Super.cz