Karolína Mališová vypadala nádherně

Karolína Mališová vypadala nádherně Michaela Feuereislová

Česká kráska zabodovala ve světové soutěži krásy. Tahle blondýnka zářila na Miss Earth!

Krásná Česká Miss Earth České republice ostudu ve světě neudělala. České želízko v ohni na světové soutěži krásy Miss Earth sice na korunku nedosáhlo, přesto ale bodovala. Krásná Karolína Mališová skončila ve Vídni, kde se finále konalo mezi šestnácti nejkrásnějšími dívkami.

O korunku bojovalo v neděli ve vídeňské Marx Halle 87 dívek z celého světa. A opět zvítězila exotika. Stejně jako loni se novou Miss Earth stala kráska z Filipín.

Karolína prý porotu i diváky zaujala svým přirozeným vystupováním. Šaty pro českou modelku připravily renomované české návrhářky Jaroslava a Dominika Sedláčkovy. Mezi šestnácti nejkrásnějšími dívkami se procházela v sytě růžových šatech s bohatou sukní a rozsáhlou ručně vyráběnou květinovou aplikací z 50 metrů šifonu a tylu.

"Soutěž mi dala spoustu zážitků a energie, a to přesto, že byla poměrně náročná. Například úvodní choreografii jsme nacvičovaly několik dní, ale rozhodně stála za tu dřinu," říká Karolína. „Úžasné bylo, když jsme stavěly bio sněhuláka a účastnily se mnoha akcí za účelem popořit životní prostředí,“ popisuje.

Celá soutěž Miss Earth se drží pěti základních hodnot: přehodnoť, omez, použij znovu, recykluj a respektuj. Tomu odpovídalo i zadání pro národní kostým, který byl částečně ušitý z recyklovaných materiálů, či úkol vytvořit video s ekologickou tématikou. Zatím jedinou českou vítězkou světové soutěže Miss Earth byla Tereza Fajsková, která zvítězila v roce 2012. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků