Svou roční dceru Evičku nijak neskrývala.

Svou roční dceru Evičku nijak neskrývala. Foto: Národní potravinová sbírka/TESCO (3x)

Bude krásná po mámě? Menzelová poprvé ukázala svou mladší dceru Evičku

Mezi nejmenší účastníky sobotní Národní potravinové sbírky patřila ještě ani ne roční Evička, dcera Olgy Menzelové (43). Byla to jedna z vůbec prvních příležitostí, kdy krásná producentka předvedla svou nejmladší dceru na akci, kde byla přítomna média.

Olga dorazila v pravé poledne, a hned se připojila k jednomu z dobrovolníků, jehož vozík plnila potravinami. Byla to pro ni úplná premiéra, a vypadá to, že ji tato akce natolik nadchla, že s pomocí bude pokračovat i v nadcházejících letech. Ptali jsme se Menzelové, jaký je v její domácnosti přístup k jídlu.

Vyhazují se zbytečně prošlé potraviny, nebo se s nimi nakládá hospodárně? „Zásadně žádné jídlo nevyhazujeme. Spotřebuju to, co jde, a když nám nějaké jídlo zbude, dáváme ho s Aničkou před dům. Mám tu zkušenost, že si ho vždy někdo vezme. Necháváme ho na parapetu, na stejném místě a v podstatě než se otočím, jídlo je pryč. Suché pečivo jde zase k rodičům do Písku, kde mají slepice. Mrazím i jídlo, které nespotřebujeme, nic nepřijde na zmar nebo do koše. Nám se ale vážně osvědčilo dávat jídlo před dům. Už tam s ním prostě vždy někdo počítá,” říká Olga.

Menzelovi se snaží ze svých dětí vychovat ohleduplné bytosti. „Určitě, Anči má vždycky ohromnou radost, když někomu pomůžeme. Já jsem sama s rodiči procestovala spoustu zemí jako Albánie nebo Rumunsko, kde to třeba v minulosti nebylo úplně jednoduché. A podle toho taky vedu své děti, aby věděly, že jídlo se zkrátka nevyhazuje.“ 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků