Oblečená neoblečená Karolína

Oblečená neoblečená Karolína Michaela Feuereislová

Pod okvětními lístky byla zcela nahá. Česká Miss Earth Mališová bude na mezinárodní soutěži okouzlovat jako bohyně Vesna

Obsahem zavazadel Karolíny Mališové na cestě na Miss Earth bude pochopitelně také národní kostým. Jednou z disciplín bude totiž prezentace národního kroje.

Ten již potřetí pro Českou Miss Earth vytvořila Marie Stará z módní manufaktury Rodná Hrouda. Kostým v barvách české státní vlajky ale rozhodně nečekejte. Výtvarnice se nechala ovlivnit přírodou a bájnými mýty. Její hlavní inspirací se stala věčně usměvavá Vesna, slovanská bohyně jara, mládí a nespoutané lásky.

„Karolína bude oblečena do téměř neviditelných okvětních lístků v jemných odstínech růžové, modré a zelené. Šaty se skládají z průsvitného topu s dlouhým rukávem a bohatě vyhlížející sukně s rozparkem. Šaty jsou částečně ušity z recyklovaných materiálů, a splňují tak zadání s ohledem na životní prostředí. Celek působí velmi něžně a étericky, stejně jako Karolína,“ nechala se slyšet návrhářka Marie Stará.

Karolína byla z kostýmu nadšená. „Budu si muset dát pozor zejména při převozu čelenky, ale vzhledem k tomu, že do Vídně nepoletím, ale pojedu autem, tak se vše snad zvládne,” nechala se slyšet Karolína Mališová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků