Dana Syslová pořád hodně hraje v divadle a natáčí.

Dana Syslová pořád hodně hraje v divadle a natáčí. Herminapress

Opravdu nedávno oslavila sedmdesátku? Hvězda Ulice a rodinné Troškovy komedie je pořád šik dámou

18. listopadu 2015 8:50

Před několika dny oslavila oblíbená herečka Dana Syslová sedmdesátiny. Sedm křížků na zádech by jí ale téměř nikdo nehádal.

Životní jubileum Syslová, kterou diváci znají například z filmu Bota jménem Melichar či nověji ze seriálů Ordinace v růžové zahradě a Ulice, kupodivu neoslavila nijak bujaře. Měla totiž pracovní povinnosti!

„Zní to trochu jako z dob dávno minulých, ale je to pravda. Oslavila jsem je na jevišti, ale nebylo to běžné představení. Nějak se to sešlo, že já měla narozeniny a zrovna v ten den jsem hrála premiéru hry Milana Kopeckého Dámy z Aniane v Divadle Palace. Nevím, zda to bylo předem naplánované, milé a příjemné to bylo v každém případě,“ řekla herečka, které by její elán a dobrou náladu mohl kdekdo závidět. I v sedmdesáti totiž pracuje stále naplno.

Kromě zmíněného představení má ve svém kalendáři i řadu zájezdovek. „Sem tam mám trochu času na odpočinek, ovšem jsem ráda, že stále mohu hrát a bavit lidi. Když je člověk vytížen, nemá čas na nějaké blbosti, ptákoviny a smutky. Nahodíte prostě motor a jedete. A pořád mě to nahazování moc baví,“ doplnila Dana.

Jak ale prozradila, herectví nemusí být do budoucna její jedinou prací, zálibou a koníčkem. „Mám nové nebo zánovní kamarádky, s nimiž jsme se velice sblížily a jsme taková bezvadná parta. Ony jsou malířky a zrovna před chvílí mne jedna přemlouvala, abych to také zkusila, protože prý není nikdy pozdě začít malovat. No tak proč to nezkusit, třeba v sobě objevím talent a moje plátna udiví svět,“ se smíchem řekla herečka a možná i budoucí malířka, která se právě proto objevila na vernisáži malířky Aleny Srstkové. 

Anna Veškrnová , Super.cz