MIG 21: Kalhotky si sundej

Opravdu jsou takoví fešáci? Na tuhle kapelu létá tolik kalhotek a podprsenek, že kvůli tomu natočila klip

Podzimní turné skupiny MIG 21 pojmenované podle hitu z úspěšného CD Album Štěstí hejbe planetou se přehouplo do druhé poloviny a při té příležitosti nadělila kapela především svým fanouškům a trochu i sobě nový videoklip k písničce Kalhotky si sundej.

Ta patří k nejúspěšnějším skladbám CD Album a historicky k nejúspěšnějším písním kapely MIG 21. „Migové“ jsou vyhlášení tím, že se vždy snaží plout proti proudu, a proto i pro nový klip zvolili tuto cestu.

„V době rychlých střihů jsme se uchýlili ke zpomaleným záběrům, které detailně pozorují emoce dívek a žen, které jsme vybírali během letošního léta,“ vysvětlují členové kapely. „Režie se ujal náš kamarád Jaroslav Fuit, který před lety natočil klip k písni Malotraktorem,“ dodávají. Režisér řady seriálů jako Terapie, Comeback nebo Kancelář Blaník režíroval i nedávný úspěšný klip k písničce Ako F.B.I., kterou s MIGem 21 nazpíval jako host Vojtěch Dyk.

Písnička Kalhotky si sundej tradičně na koncertech spouští nevídaný déšť spodního prádla od diváků bez rozdílu věku a pohlaví. Začaly se dokonce šířit obavy, zda kapela již nemá takzvaně překalhotkováno, opak je ale pravdou: "Kalhotky nám hažte dál!“ vzkazují členové MIGu 21 a upřesňují následné využití. „Třídíme je podle barev, velikosti i kvality materiálu. Ty nejteplejší jsou okamžitě věnovány vybraným ženám v nouzi a z těch ostatních postupně vzniká artefakt s vysokou užitnou hodnotou, tedy kalhotkové odhlučnění naší zkušebny. Děkujeme."

Pro fanynky je také připravena kolekce kalhotek „migovek“, u nich kapela garantuje, že jsou snadno obléknutelné i sundatelné. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků