Ladislav Špaček Super.cz

Hodně intimní etiketa: Ladislav Špaček už radí i s tím, jaké nosit prádlo. Hlavně ne ojeté a ušmudlané!

Ladislav Špaček, nazývaný Mistr etikety, už vydal další knihu o tom, jak se dobře chovat, oblékat a popsal vlastně úplně veškeré společenské nuance. Tentokrát je ovšem publikace obrázková. Sám autor přiznává, že fotky jsou už v současné době pro čtenáře přitažlivější než spousta textu.

"Lidé čtou čím dál méně, daleko více nás obklopuje obrazové sdělení. Večer už neusedáme ke knihám, ale k televizi. Na displeji mobilu máme co? Obrázky. Tak jsem si řekl, že lidem usnadním přístup k etiketě a kniha nebude plná písmenek jako ty předchozí, ale plná obrázků," vysvětlil Ladislav Špaček o publikaci Obrazová etiketa.

"Obrázky doprovázejí jen krátké texty. Čtenář na první dobrou, v setině vteřiny najde to poučení na fotografii," doplnil.

My už do knihy nahlédli a zaujala nás dvě témata. Jedno rozebírá spodní prádlo, a pak etiketa na pohřbu. "Když má kniha zaujmout celou rodinu, musí tam být i věci nezvyklé, třeba právě prádlo. A prádlo, kvalitní a dobré, je součástí našeho sebevědomí. Když ho máme, máme lepší pocit, než když víme, že máme prádlo ojeté a ušmudlané," míní Špaček.

"Navzdory tomu, že to není vidět, projeví se to na naší suverenitě i vystupování. Vzpomeňme si jen na rčení našich babiček. V knize tak najdeme poučení, jak vypadá správné dámské i pánské spodní prádlo," dodal.

"A kapitola o pohřbu se samozřejmě vyskytuje. Smrt patří k životu a já na svém webu dostávám řadu dotazů ohledně toho, jak se na pohřeb obléknout. A radím, že černá košile není smuteční, ale odpolední. Smuteční košile je bílá, k tomu černý oblek a černá kravata," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků