Karel Gott

Karel Gott Michaela Feuereislová

Lékaři Karla Gotta mají plnou hlavu starostí: Jeho srdce může velmi znesnadnit léčbu rakoviny

Jak Super.cz již informoval, přes opakovaná tvrzení různých médií není pravda, že Karel Gott (✝80) trpí vážnějšími srdečními potížemi, takzvaným aortálním zúžením srdeční chlopně. Má klasickou arytmii, která za jiných okolností není vyloženě nebezpečná. Ale při onkologické léčbě to může být problém.

„Kvůli arytmii se u něj nesmí použít nějaká šílená léčba, protože by mu to extrémně uškodilo. Existují léky, které se na léčbu tohoto druhu rakoviny používají a jsou s nimi dobré výsledky, ale mají vliv na srdeční rytmus, zpomalují ho. Takže v případě pana Gotta nepřipadají v úvahu,“ upozornila nás zaměstnankyně špitálu, v němž se zpěvák léčí.

„Co se týče Non-Hodgkinova lymfomu, obecně se dá říci, že z těch špatných nemocí patří k těm horším. Na druhou stranu je zde lepší prognóza, než kdyby měl pacient klasický nádor,“ tvrdí.

Podpora přátel a fanoušků je podle ní důležitá, pacientovi může pomoci při náročné léčbě.

Přesto jsou tu rizika, s kterými ošetřující lékaři Slavíka musejí počítat. Po nedávné Gottově operaci břicha prý těžko mohlo být přistoupeno rovnou k chemoterapii. Pokud doktoři dospějí k názoru, že VIP pacientu pomůže, bude mít totálně oslabenou imunitu.

„Pacienti se musejí přísně hlídat, ohrozit by je mohl každý nepatrný bacil,“ varuje zdroj s tím, že v úvahu připadá také možnost radioterapie, avšak pravděpodobně až za několik měsíců. Myslet se ale údajně musí také na biologickou léčbu. Podle zdroje je každopádně Gott v těch nejlepších rukou, v jakých v této republice může být, a bude mu poskytnuta nejkvalitnější možná péče. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků