Do sbírky přispěla pořádnou dávkou oblečení i Pavlína Němcová.

Do sbírky přispěla pořádnou dávkou oblečení i Pavlína Němcová. Foto: Harper’s Bazaar Charity

Chcete exkluzivní módní kousky, ve kterých dělaly parádu Němcová, Nesvadbová nebo Krainová? Příliš vás to stát nebude

Už podesáté organizuje Bára Nesvadbová (48) se svými kolegy unikátní charitativní bazar Harper’s Bazaar Charity. Tato akce je unikátní v tom, že si můžete pořídit luxusní kousky světových značek za pár korun, a navíc se těšit skutečností, že před vámi sukně, kožená bunda či kabelka dělala parádu nějaké slavné české krásce.

Vzhledem k tomu, že se tato bohulibá událost uskuteční ve Dvorak Sec Contemporary Art Depo už ve středu 11. listopadu, tak jsou přípravy v plném proudu. „Každý listopad se strašně bojím, že tentokrát to nevyjde, ale po měsíci práce vždycky jen zírám, kolik štědrých a hodných žen kolem sebe mám. Za těch deset let pořádání akce se nám povedlo získat neuvěřitelných pět miliónu korun, které všechny do koruny šly na pomoc konkrétním lidem s postižením, nemocným dětem či dospělákům," říká Bára Nesvadbová a jedním dechem dodává: „Vždycky, když si říkám, že už nemůžu žehlit, věšet, žebrat o hadry, tak si na ně vzpomenu. Vlastně, i když je mi smutno z lidí, tak jsem si vždycky jistá, že tenhle nápad funguje a že už je za námi spousta lidí, kterým jsme módou pomohli."

Například Pavlína Němcová (49) už vytřídila svůj šatník a podělila se o pořádnou nálož oblečení a doplňků. „V dnešní zvláštní nespravedlivé a sobecké době je naše morální povinnost pomoci těm, kteří nemají takové štěstí plodnosti života. Pro tento bazar jsem vybrala několik krabic svého oblečení a jsem moc ráda, že mohu být součástí tohoto skvělého projektu," nechala se slyšet topmodelka. Kromě Němcové věnovaly oblečení do projektu například Simona Krainová, Jitka Čvančarová, Monika Babišová či Pavla Gomba.

V loňském roce se prostřednictvím bazaru podařilo vybrat 502 000 Kč, které byly věnovány na podporu mentálně handicapovaných dětí a dospělých nadace Etincelle, pomáhající lidem s lehkým mentálním či kombinovaným postižením. I výtěžek z letošní akce bude použit na tyto účely, a to konkrétně na rehabilitaci handicapovaných dětí. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků