Chantal Poullain

Chantal Poullain Foto: Petr Kurečka

Byla už Střihorukým Edwardem i Kissákem: Podívejte se, jak neuvěřitelně se Chantal Poullain proměnila tentokrát

Chantal Poullain je herečkou mnoha tváří, ale pro projekt kalendáře Proměny se každoročně mění v nečekané postavy. Tentokrát ji autoři kalendáře, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa, proměnili v postavu z filmu Tima Burtona.

„Není to poprvé, co jsme vybrali pro Chantal postavu z filmu tohoto režiséra. Byla už Střihorukým Edwardem, a když jsme hledali filmovou postavu, kterou ztvární tentokrát, vynořil se před námi tenhle potrhlý Kloboučník z Alenky v říši divů a bylo rozhodnuto,“ popisují výběr postavy autoři kalendáře Proměny 2016.

Chantal Poullain v postavě šíleného Kloboučníka z Alenky v říši divů čekala náročná několikahodinová maskérská proměna. Té se tentokrát ujala zkušená vizážistka Veronika Milá, která na Proměnách spolupracuje už sedmým rokem a barrandovská vlásenkářka Jitka Mádrová, která vyrobila potrhlou Kloboučníkovu paruku. Kostým, který vychází z toho filmového, navrhla kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší, která si v týmu Proměn letos odbyla svoji premiéru.

„Bez týmu, který jsme za ty roky dali dohromady, bychom nikdy nedokázali podobně náročné postavy, jakou je třeba Kloboučník, vůbec realizovat. Málokdo si uvědomuje, jak náročné přípravy jedna fotografie představuje,“ komentují vznik proměn autoři a dodávají: „Ty nejnáročnější maskérské proměny vždycky čekají na Chantal. Na jednu stranu proto, že Chantal má ráda postavy, na kterých je k nepoznání, a na druhou stranu proto, že se na její proměně vždycky rádi vyřádíme. A kloboučník, to byla lahůdka.“

Kalendář Proměny 2016 vzniká, jako každoročně, pro Nadaci Archa Chantal. V nečekaných filmových rolích se tentokrát vedle zakladatelky Nadace Archa Chantal Chantal Poullain představí Jan Budař, Karel Gott, Karel Heřmánek, Bára Hrzánová, Milan Kňažko, Lenka Krobotová, Lilian Malkina, Vladimír Polívka, David Prachař, Jitka Schneiderová a Roman Šebrle. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků