V Česku odstartoval unikátní projekt péče o předčasně narozené děti a potřebuje i vaši podporu

Ve Zlíně spustili ojedinělý projekt MaleMimi.cz. Jeho cílem je získat prostředky na rekonstrukci pokojů v porodnici v KNTB ve Zlíně. Pokud bude sbírka úspěšná, rodiče budou moci trávit se svým předčasně narozeným dítětem důležité okamžiky v téměř domácím prostředí.

Počet předčasných porodů roste v Česku i celosvětovém měřítku. Jen u nás se ročně narodí až 8.000 nedonošených dětí. I když česká neonatologie (péče o novorozence) patří mezi nejlepší na světě, některé aktuální trendy v individualizované péči se Česku vyhýbají. Předčasně narozená miminka u nás většinou putují z porodního sálu na jednotku intenzivní péče, větší potom na novorozenecké oddělení. Křehkým „předčasňátkům“ je tak sice poskytnuta špičková zdravotní péče, bohužel se jim nedostává další klíčové esence nutné v boji o přežití, a to úzkého kontaktu se svými rodiči.

Více informací
nyní na MaleMimi.cz
Děti a rodiče patří k sobě. I ty předčasně narozené

Děti a rodiče patří k sobě. I ty předčasně narozené

Řada klinických studií přitom prokázala, že brzký a především častý kontakt rodičů s předčasně narozeným dítětem přináší těmto dětem zřetelný prospěch pro jejich další vývoj. Projekt MaleMimi.cz, který vznikl z iniciativy Martina Gazdy, otce předčasně narozené holčičky, a primáře novorozeneckého oddělení zlínské nemocnice MUDr. Jozefa Macka, chce změnit zavedené poměry a přivést individualizovanou péči ve své nejlepší možné podobě také do České republiky.

Více informací
nyní na MaleMimi.cz
Sbírka na rekonstrukci pokojů

Sbírka na rekonstrukci pokojů

Unikátní projekt MaleMimi.cz zahrnuje nejen sbírku na rekonstrukci pokojů, ale také speciální komunitu a podporu rodičů předčasně narozených dětí. Podaří-li se vybrat stanovených 2.500.000 Kč, promění se 3 pokoje Krajské nemocnice T. Bati v útulný prostor pro trávení společných chvil předčasně narozených dětí a jejich rodičů. Další jeden pokoj potom poskytne zázemí 4 maminkám, které by za svými miminky musely dojíždět z velké dálky. I váš příspěvek tak pomůže tomu, že předčasně narozená miminka budou mít se svými rodiči přímý kontakt během krmení, zažijí jejich dotyky a uslyší jejich slova.

Více informací
nyní na MaleMimi.cz
Pomozte psát příběhy se šťastným koncem

Pomozte psát příběhy se šťastným koncem

Váš příspěvek na transparentní účet sbírky pomůže napsat nové příběhy se šťastným koncem. Některé z nich najdete právě na webu MaleMimi.cz v sekci „Příběhy". Webové stránky projektu mají zároveň ambici stát se unikátním místem setkání a výměny zkušeností rodičů předčasně narozených dětí. Web MaleMimi.cz nabízí v rámci diskusního fóra rovněž jedinečnou možnost pokládat dotazy špičkovým pediatrům, neonatologům, logopedům či dětským psychologům, a to zdarma.

Více informací
nyní na MaleMimi.cz
Na projektu spojilo síly několik firem

Na projektu spojilo síly několik firem

Projekt MaleMimi.cz odstartoval 12. října 2015 a jeho sbírka, vyhlášená pro neonatologické oddělení KNTB ve Zlíně, potrvá do 31. 1. 2016. Na realizaci projektu se podílejí společnosti IS Produkce, PRIA System, Centroprojekt, Machálek interiér a Ing. arch. Michal Juřík.

Více informací
nyní na MaleMimi.cz

Časová osa článků