Český tým v obležení čínských modelů

Český tým v obležení čínských modelů Foto: archiv B. Rajské

Show české návrhářky sledovalo v Číně sto miliónů lidí. Bagárová měla problém se najíst a dojít si na záchod

Silné a slabé stránky Číny před pád dny poznali návrhářka Beata Rajská (59), přední české modelky, zpěvačka Monika Bagárová, Miss World 2006 Taťána Kuchařová (33), její přítel Ondřej Brzobohatý (38) a další. Česká skupina totiž vyrazila do čínského města Changsha, vzdáleného dvě hodiny letu od Šanghaje, natáčet televizní show, kterou sleduje kolem sta miliónů lidí.

Modely z poslední kolekce Beaty Rajské předváděly Pavlína Němcová (48), Kateřina Sokolová, Aneta Šustková či Taťána Kuchařová. V televizní show vystoupili také Monika Bagárová, Ondřej Brzobohatý, houslistka Zina Blahušová i šéfkuchař Marek Raditsch.

Podle návrhářky pařila k silným stránkám celé výpravy bezesporu velkolepost show, k slabším pak místní extrémně pálivé jídlo a schopnost čínské televizní produkce vyrobit problém i tam, kde není. „Ve stresových situacích poznáte osobnosti. Češi byli všichni držáci,” chválí si český tým návrhářka, která teď už s úsměvem vzpomíná na chvíle, kdy například Monika Bagárová učila čínské moderátory písničku Prší, prší nebo jak se skupina učila používat u nás dost neznámé turecké záchody. „Dovedete si představit, že holky modelky i Monika byly v dlouhých róbách, takže jim nezbývalo nic jiného, než čekat do konce natáčení,” směje se Rajská. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků