Snímky Anthonyho a Alaina v mladším věku jsou od sebe k nerozeznání.

Snímky Anthonyho a Alaina v mladším věku jsou od sebe k nerozeznání. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Jablko nepadlo daleko od stromu: Delonův syn je kopií svého slavného otce

28. října 2015 13:30

Svůj budoucí směr měl tento dnes už jednapadesátiletý fešák jasně daný ještě dávno předtím, než se jím skutečně vydal. Mít za otce filmovou legendu Alaina Delona a za maminku herečku a modelku Nathalii Delon, byl by hřích vydat se jinou cestou než hereckou. A i když si s rozjíveným Anthonym během dospívání rodiče vytrpěli své, naštěstí dostal rozum. Anthony sice nikdy nedosáhne otcova úspěchu, ale i tak převážně v rodné Francii platí za oblíbenou filmovou a televizní hvězdu.

Stejně jako otec Alain i Anthony si prošel rebelským obdobím. Na svém kontě má vyhazovy ze škol i internátů a dokonce si pobyl i za mřížemi. V mládí z recese ukradl luxusní auto a řítil se s ním nepřiměřenou rychlostí, než jej zadrželi policisté. Ti u něj navíc našli i zbraň. Anthony mohl být rád, že nakonec vyfasoval jen měsíc natvrdo. Po téhle zkušenosti ovšem zkrotl a úspěšně se vrhl na podnikání s koženým zbožím. Zároveň začal účinkovat i ve francouzských filmech, později se usadil na čas i v USA.

Z jeho filmografie jmenujme například snímky Kronika ohlášené smrti, Ohnivá poušť, Tři ženy za letního večera či Pozvánka k tanci.

Anthony Delon, jenž byl téměř před třemi lety váženým hostem na brněnském Plese v opeře, měl v minulosti milostný vztah s herečkou Valérií Kaprisky či se Stéphanií Monackou, nejmladším potomkem bývalého monackého knížete Rainiera III. a jeho ženy Grace Kelly. Obě své dcery Liv a Lou má s herečkou Sophií Clereco.

Dagmar Plecháčová , Super.cz