Michal Hrůza při natáčení pro film Padesátka

Michal Hrůza při natáčení pro film Padesátka Foto: archiv Padesátka

Zase jako sportovec: Michal Hrůza se po úrazu hlavy svléknul do trenek a oblékl reprezentační dres

Po těžkém zranění, které málem nepřežil, už je hudebník Michal Hrůza fit. Dokázal to na mnohých vystoupeních a nyní i při natáčení videoklipu k filmu Padesátka režiséra Vojty Kotka (32). Ve staré sokolovně v pražském Karlíně se dokonce svlékl do trenek. Padesátka je ostatně vůbec první písní, kterou Hrůza složil po svém návratu k muzice a na pódia.

Skladba vznikala přímo pro film. Hrůza měl k dispozici scénář a s tvůrci horské komedie byl během jejího vzniku v kontaktu. „Michal pro nás napsal až nezvykle konkrétní text. Na první pohled je obyčejný, ale má v sobě potřebný nadhled a humor jemný a lehký jako čerstvý prašan. Člověk by až řekl, že celou zimu tráví na horách s běžkama na nohou,“ svěřil  Kotek, jehož celovečerní komedie bude mít v kinech premiéru přímo na Vánoce.

Samotný klip jako režisér natáčel Jakub Štáfek, herec z populárního seriálu Ulice a také Kotkův kamarád. „Část filmu se odehrává v retrostylu sedmdesátých let a videoklipem k Padesátce chceme právě na tyhle zábavné sekvence z filmu navázat. Proto teplákovky, červené trenýrky a bílá tílka,“ popisuje Štáfek. Pro klip neváhal Hrůzu a jeho kapelu honit kolem pingpongového stolu, po kladinách nebo skákat přes kozu a dělat kotouly. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků