Tereza Kostková jako Marilyn Monroe

Tereza Kostková jako Marilyn Monroe Foto: archiv filmu Strašidla

Tomu neuvěříte: Tereza Kostková se převtělila v blonďatou Marilyn Monroe. Může jí to vůbec slušet?

Natáčení nové české rodinné komedie režiséra Zdeňka Trošky (68) Strašidla má za sebou první třetinu. Příběh, který prý není pohádka, ale přesto se v něm potkávají světy lidí a nadpřirozených bytostí, se zatím točil na uzavřeném zámku Líšno u Benešova. Tam také vyrostla čarodějná dílna jedné z hlavních hrdinek, čarodějky Patricie v podání Terezy Kostkové.

Pro Terezu Kostkovou je připraveno hned pět kostýmů, v nichž se objeví nejen jako čarodějka. Paní Patricie se totiž ve svém kouzelnickém řemesle specializuje na proměnu ve známé filmové hvězdy. A tak na natáčení filmu Strašidla symbolicky zavítal duch Audrey Hepburnové (✝63) nebo Marilyn Monroe (✝36).

Paruky pro Terezu Kostkovou byly dovezeny až z Paříže. „Tereza Kostková se jako krásná hrdá čarodějnice ze svého zdobného kostýmu proměňuje v další krásky, jen aby přesvědčila svého manžela Hejkala, že respektovat lidský svět je hloupé a pod jejich úroveň,“ vysvětluje kostýmní výtvarnice Lucie Ulíková. A jak jí to v různých podobách sluší, se podívejte v naší fotogalerii. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků