Pavel Dytrt a jeho otec Pavel Trávníček

Pavel Dytrt a jeho otec Pavel Trávníček Foto: Michaela Feuereislová

Syn Pavla Trávníčka: Kdo je můj otec, jsem se ve dvanácti dozvěděl z novin

Až do dvanácti let neměl Pavel Dytrt (20), syn slavného pohádkového prince Pavla Trávníčka (60), tušení o tom, kdo je jeho otcem. „Nebýt toho, že se moje jméno objevilo v novinách, které si přečetla má sousedka, nevím o tátovi snad doteď,“ řekl Novinkám hercův utajovaný potomek.

Kamarádi mu říkají Kečupír. Před šestnácti lety totiž natočil známou a dodnes často reprízovanou reklamu na tuzemského výrobce kečupů. Zrzavý chlapeček, který si dává do úst hranolky namočené v kečupu coby upíří zuby, v době natáčení vůbec netušil, že svého tatínka vídá každé Vánoce v televizi při reprízách pohádky Tři oříšky pro Popelku.

„Naši se nestýkali. Až když se máma dozvěděla, že už něco tuším, řekla mi vše. Od spermie a vajíčka. Dostal jsem vlastně hned lekci sexuální výchovy,“ vzpomíná Pavel Dytrt.

„Naposledy jsem předtím viděl Pavla v jeho čtyřech letech. Měl jsem s jeho matkou komplikace. Ženy často trestají otce tím, že se rozhodnou neukázat jim dítě. Dělala, co mohla, abychom se nevídali,“ řekl nám k tomu Pavel Trávníček, který má ještě jednoho syna. S tím se bohužel nestýká dodnes.

Když se malý Pavlík dozvěděl pravdu o svém otci, hned se za ním vypravil. Chvíli mu ale trvalo, než se mu odvážil tykat. Dnes jsou z nich nejlepší kamarádi.

„Když mám nějaké trable, volám tátovi. Hlavně v lásce mi dokáže poradit. Ukazuju mu své přítelkyně, aby mi je schválil. Vždycky řekne, že jsou pěkné, ale že jich ještě bude hodně. A to mi opakuje i ve chvílích, kdy těžce rozdýchávám rozchody,“ svěřuje se mladík.

Po otci je extrovert, je rád středem pozornosti. Dívky prý však na svého známého příbuzného nikdy nebalil. „Když ale s kamarádkami sledujeme tátovy starší filmy, říkají, jaký to byl kořen. Vždycky pak vtipkuju, že jsem po něm,“ usmívá se syn Pavla Trávníčka.

Z dětství si vybavuje v souvislosti s otcem dvě vzpomínky. Jak mu koupil drahý herní systém, kvůli kterému měl doma vždycky spoustu kamarádů, nebo jak si tatínek pořídil luxusní stříbrný kabriolet. „To jsem byl opravdu hrdý. Vzal mě na chalupu za Jaroslavou Obermajerovou a cestou jsme si vyprávěli o autech. To se mi moc líbilo,“ říká Dytrt.

S otcem nežije a tak od něj v dětství nikdy nezažil fyzické trestání. „Máma to zvládla za oba. Na zadek jsem dostal i tak dost. Mně to, že spolu s tátou nežijeme, moc chybí. Proto jsem šťastný za každou vteřinu, kdy s ním mohu být,“ vyznává se dvacetiletý vyučený truhlář, který si dodělává dvouletou nástavbu a pak uvažuje buď o konzervatoři a kariéře herce nebo by chtěl být vojákem z povolání.

Za sebou má hned několik filmových rolí. „Hrál jsem například hlavní roli ve filmu Ani málo, ani moc s Vilmou Cibulkovou. Na casting přišlo asi osm set dětí a Slávka Budínová si mě tam ze všech vybrala,“ pochlubil se Pavel Dytrt Novinkám na dnu otevřených dveří kosmetického salónu Estée Lauder v pražské Železné ulici, kam dorazil s otcem a jeho přítelkyní Monikou.

O tom, že by si nechal poradit, jak zamaskovat pihy, ale neuvažoval. „To ani náhodou. Holkám se pihy líbí, dají se na ně dobře balit,“ dodal s úsměvem. Jiné osobnosti nezaváhaly.

„Není to jediná kosmetika, kterou používám, protože je cenově trochu nad mé možnosti, ale několik přípravků jsem od nich měla a byly úžasné,“ uvedla například herečka Ivana Andrlová.

Dalšími hvězdnými hosty byl Jan Přeučil s ženou Evou Hruškovou, Kateřina Brožová, Lilian Sarah Fischerová, Petra Černocká a další. 

David Zápal


Časová osa článků