Luboš Veselý a David Matásek na poradě k natáčení rozhlasového seriálu Vrahovice. Na snímku ještě Marika Procházková (manželka Karla)

Luboš Veselý a David Matásek na poradě k natáčení rozhlasového seriálu Vrahovice. Na snímku ještě Marika Procházková (manželka Karla) Foto: Český rozhlas Dvojka

Tito dva padesátníci se znají už z konzervatoře: Teď, po desítkách let od studií, spolu hrají

Herci David Matásek (52) a Luboš Veselý (53) se znají dlouhá léta, ze studií, v práci se ale zatím míjeli. Potkali se až nyní, 31 let od Matáskova absolutoria (Veselý studia na konzervatoři nedokončil). „S Davidem Matáskem se známe už od střední školy, z konzervatoře. Jsme, myslím, tak nějak podobně naladěni, ale spolu jsme nikdy nehráli,“ uvedl Veselý.

Dohromady je svedl seriál Vrahovice Českého rozhlasu Dvojky, ve kterém ztvárňují švagry Michala (Matásek) a Karla. Seriál pojednává o trablech v soužití dvou rodin v jednom domě na samotě.

„Soužití generací, sourozenecké pošťuchování, boje město versus vesnice, to jsou věčné a vděčné inspirační zdroje, které na vlastní kůži prožíváme všichni. Mám dojem, že se tady povedlo dokonale namíchat absurditu s realitou. Jsou tu situace, které známe každý, a vzápětí se stane něco neuvěřitelného, co posluchače překvapí nečekaným rozuzlením,“ uvedl k seriálu Matásek. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků