Martina Kociánová a Pavel Dobeš

Martina Kociánová a Pavel Dobeš Foto: Český rozhlas Dvojka

Ona četla s Martinem Severou zprávy, on se toho v 80. letech něco nazpíval: Takhle dnes moderátorka a písničkář vypadají

Moderátorku Martinu Kociánovou si ještě někteří pamatují z televizního vysílání, a nejvíce z dob, kdy s Martinem Severou moderovala zprávy. Aktuálně ji diváci mohou spíš slyšet, než vidět, a to v pořadu Host do domu na Českém rozhlase Dvojce, kde nedávno vyzpovídala ostravského písničkáře populárního hlavně v 80. a 90. letech minulého století - Pavla Dobeše.

Mladší generace jeho písně Něco o lásce, Jarmila či Zpátky do trenek asi nezná, on však hraje dodnes. „V poslední době toho mám tolik, že ani nestíhám ty základní domácí práce, jako třeba vyprat,“ svěřil Kociánové.

Řeč přišla i na psaní nových písní a jeho odpověď hudebníkovy příznivce zklame. „Když chcete napsat dobrou písničku, musíte se do sebe trochu pohroužit, nejlepší písničky jsem psal jako introvert. Ale když jsem je začal předvádět, tak aby to za něco stálo, musel jsem se stát i trochu šoumenem. A šoumen už nic kloudného napsat nemůže,“ vysvětlil fanouškům. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků