Jamie Lee Curtis napodobila svou matkou Janet Leigh.

Jamie Lee Curtis napodobila svou matkou Janet Leigh. Profimedia.cz

Slavná herečka si nahá zařvala ve sprše stejně jako před 55 lety její matka v legendárním hororu Psycho

V roce 1960 se Janet Leigh objevila v děsivé scéně ze sprchy, jíž se navždy vepsala do dějin kinematografie. Nyní jejímu výkonu v hororu Psycho vzdala hold hereččina neméně slavná dcera Jamie Lee Curtis.

Ubodání Janet Leigh ve sprše za zvuků kvílející hudby patří snad k nejcitovanějším hollywoodským záběrům. I kdyby tato herečka nenatočila žádný jiný film, díky Psychu si její tvář pamatují diváci i po více než půlstoletí.

Fenomenální úspěch Hitchcockova hororu, který Janet Leigh zajistil Zlatý glóbus i nominaci na Oscara, nejspíš předurčil i osud její dcery Jamie Lee Curtis. Také ona si kariéru postavila na hororovém žánru, konkrétně Halloweenu a jeho pokračování.

Šestapadesátiletá herečka má stále pro strach uděláno a momentálně účinkuje v seriálu Scream Queens společně s hereckými hvězdičkami Emmou Roberts a Leou Michele. Svou již zesnulou matku Jamie Lee Curtis stále vnímá jako velký vzor a na sociální síti se jí poklonila fotkou, jíž odkazuje na Psycho. Podoba dvou hororových královen je opravdu nepopiratelná. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků