Dalibor ukázal postavu zocelenou běháním...

Dalibor ukázal postavu zocelenou běháním... Herminapress

Na jeho těle nenajdete ani gram tuku. Takto se na postavě Dalibora Gondíka podepsal každodenní běh

13. září 2015 16:21

Bez ohledu na počasí, roční období a dokonce i aktuální zdravotní stav, naběhá Dalibor Gondík (48) denně deset kilometrů. Pravidelný dril se na jeho tělesné schránce pochopitelně otisknul. Herec a moderátor má postavu srovnatelnou s africkými běžci. Na jeho těle byste těžko hledali gram tuku.

O tom se ostatně můžete přesvědčit sami, neboť se moderátor oblíbeného kutilského pořadu Gondíci s.r.o. předvedl spoře oděný během tréninku hloubkového potápění. V největším českém aquaparku v Čestlicích ho učil potápění bez přístroje ve zdejší osm metrů hluboké potápěčské jámě zkušený instruktor Martin Zajac.

„Musím přiznat, nebyla to žádná brnkačka. Tohle potápění je docela věda a vůbec jsem to nečekal. Já mám potápěčský kurz s přístrojem, ale tohle je trochu něco jiného. Můj instruktor Martin mi hodně pomohl a díky jeho trpělivosti a zkušenostem jsem pochopil, o co jde. Hlavním zákonem je klid a správná práce s dechem před ponorem,“ instruoval nás Gondík.

Po vysvětlení tajů této disciplíny pak lehce, a dlužno dodat i s elegancí, zvládl ponor až na dno jámy. „Myslel jsem, že pod vodou jsem byl půl minuty, ale byla to dokonce minuta celá, a jak mi můj expert prozradil, dá se natrénovat nádechový ponor se zadrženým dechem na dvě až dokonce tři minuty. To mě hodně zaujalo a řekl jsem si, že do toho půjdu a až si budeme příště povídat, tak vám řeknu, kam jsem se s výdrží pod hladinou posunul,“ dodal Dalibor Gondík a pustil se do dalšího tréninku. 

Jiří Čeladník , Super.cz