Rostislav Novák hrál feťáka ve filmu Piko.

Rostislav Novák hrál feťáka ve filmu Piko. Foto: archiv TV Prima

Feťák z filmu o pervitinu přiznal, že sám shání prachy na ulici

7. srpna 2011 16:22

Herec Rostislav Novák bravurně ztvárnil roli narkomana závislého na pervitinu ve filmu Piko. I když teď dostal roli v seriálu, zase bude hrát velmi problematického muže, jehož zrovna pustili z vězení. A svět ulice zná i v reálu. Přiznal, že ho čeká finančně velmi náročné období, kdy se chystá odcestovat do Skotska, kde bude muset sám v ulicích shánět diváky na divadelní představení. Když jich nebude dost, nebude mít ani co jíst.

Štáb režiséra Jiřího Adamce začal natáčet další díly seriálu Cesty domů, které uvidíte už na podzim. V nich se objeví nové postavy, které poodhalí rodinné zázemí policistky Terezy – Kristýny Leichtové. Právě jednu z nich bude hrát Rostislav Novák mladší, autor divadelního projektu La Putyka, který je známý ze seriálů Velmi křehké vztahy a Bazén nebo z filmu Piko. Divákům se představí jako Terezin bratr Kryštof, který má za sebou dost bouřlivou minulost. Proto je jeho vztah se seriálovou sestrou hodně napjatý.

„Kryštofa propustili ho z vězení, do kterého ho dostala jeho ségra. A není úplně jasný, jestli se vrací s tím, že se jí pomstí, nebo jestli měl čas srovnat si věci v hlavě a chce jejich vztahy urovnat. Na natáčení jsem se těšil, už mi docela chybělo, “ řekl herec.

Atmosféry natáčení si ale užije zatím jenom dva dny, pak odletí skoro na měsíc na divadelní festival do Edinburgu. „Čeká nás tam 17 vystoupení s představením La Putyka, bude to hodně náročný, časově, fyzicky i finančně, musíme si sami sehnat diváky, takže budeme na ulici dělat propagaci, ale těším se na to. Doufám, že neuděláme českému divadlu ostudu,“ vysvětloval herec.

Rosťa Novák se na place potkal také se svým tatínkem Rostislavem Novákem starším. „Jsem rád, že nás takhle obsadili. Na divadle spolu hrajeme, ale před kamerou a navíc v rolích otce a syna, jsme se ocitli úplně poprvé,“ říkal Novák otec. Rodinu Slukových doplňuje ještě malý bráška Filip, kterého hraje Jonáš Zima a Jana Boušková v roli matky. Tu si diváci Primy pamatují z úlohy maminky hlavní hrdinky seriálu Ošklivka Katka a její komentáře slýchají i v oblíbeném pořadu Prostřeno. 

Saša Šeflová , Super.cz