Žena nechtěla nechat odletět svého přítele, ohlásila na palubě letadla bombu

Start letadla s více než 300 cestujícími na palubě ze Santiaga do Madridu musel být tento týden odložen kvůli zamilované Chilance, která nechtěla, aby do Madridu za prací odletěl její přítel. Žena se po jednom neúspěšném pokusu o vystoupení svého partnera z letadla v zoufalosti odhodlala k telefonátu, kde ohlásila, že se na palubě nachází bomba, uvedl britský deník Metro.

Podle policie se již startující letadlo nacházelo na mezinárodním letišti v chilském Santiagu, když bylo pilotovi řečeno, že má letoun zastavit kvůli bombovému hlášení.

Falešné oznámení učinila Grace Guajardová, která za každou cenu chtěla zabránit, aby její přítel Rodrigo Gomez odletěl do Madridu, kde se chtěl ucházet o zaměstnání číšníka na výletní lodi.

Guajardová však nejdříve volala ze svého mobilního telefonu na letiště s požadavkem, aby jejímu příteli bylo sděleno, že je jeho otec vážně nemocný a aby z letadla vystoupil. Když s touto prosbou neuspěla, učinila další hovor, kdy už bylo jisté, že jej pracovníci letiště nemohou nevyslyšet.

Chilanka byla obviněna ze šíření poplašné zprávy. Policie se po vyslyšení příběhu rozhodla nezvyšovat bezpečnostní protiteroristická opatření na letišti. Poté, co byla žena obviněna, sdělila: „Nebylo to nejlepší, co jsem mohla udělat, ale alespoň zůstal tady.“

„Nemohu být naštvaný, musím ji podporovat. Jediné, co potřebuje, je láska. Nic víc,“ dodal Gomez.

  

Dagmar Plecháčová


Časová osa článků