Radka Fišarová opět v roli Evity

Radka Fišarová opět v roli Evity Foto: Jaromír Vondrák pro divadlo Studio DVA

První fotky staronové Evity: Nástupkyně těhotné Absolonové se vrací po 15 letech

3. září 2015 15:12

V loňské sezóně uvedlo divadlo Studio DVA muzikál Evita a do jeho hlavní role obsadilo Moniku Absolonovou (41). Ta si však nyní vychutnává první těhotenství, a tak se na novou divadelní sezónu musel najít zástup. A našel se jeden z nejpovolanějších. Zpěvačka Radka Fišarová (40), která se divákům 17. září představí, totiž Evitu dávno zná - před patnácti roky (15 let od derniéry, pozn.) ji hrála v divadle Spirála. Radku do muzikálu doporučila přímo Monika.

„Dodnes se náročnosti Evity moc představení nevyrovnalo. Evita totiž není jen úžasná role, je to také zodpovědnost,“ říká k návratu k roli úspěšná zpěvačka, šansoniérka a muzikálová herečka, která si je vědoma, že to po Absolonové nebude mít jednoduché.

Na roli se však velice těší, pojetí pro ni bude zcela nové a svěží. „Monču jsem viděla v Evitě třikrát a rozhodně to pro mě bylo velice inspirativní. Tady jsem najednou viděla zcela nové pojetí. Jsem vcelku příznivec modernějších úprav a tato je obzvlášť povedená. Režie Ondřeje Sokola je originální, odlehčená a současná,“ říká Fišarová. 

Lucie Sieglová , Super.cz