David Weingartner i Jiří Schelinger se utopili ve třiceti letech.

David Weingartner i Jiří Schelinger se utopili ve třiceti letech. Foto: Super.cz/archiv TV Nova, Profimedia.cz

Dlouhé vlasy, chraplák a předčasná smrt utopením: Tragicky zesnulý zpěvák Hlasu měl podobný osud jako legendární Jiří Schelinger

Je to až neuvěřitelná hříčka osudu, ale zpěvák a účastník hudebních reality Hlas Česko Slovenska a Robin Hood – Cesta ke slávě David Weingartner (✝30), který se o víkendu za dosud nevyjasněných okolností utopil v říčce Chomutovce, měl hodně společného s hudební legendou Jiřím Schelingerem (✝30).

Oba patřili k vyznavačům rockové hudby a spojoval je i chraplavý hlasový projev. Společnou však mají i tragickou smrt opředenou tajemstvím, která je bohužel zastihla příliš mladé. Jiří Schelinger i David Weingartner zemřeli shodně ve třiceti letech poté, co se utopili.

Schelingerova smrt dodnes vzbuzuje řadu spekulací. Oficiálně měl skočit z mostu v Bratislavě do Dunaje, kde se utopil. Jeho tělo bylo nalezeno až o několik dní později a bylo vyloučeno cizí zavinění. Dodnes se však objevují názory, že všechno bylo úplně jinak a nalezené tělo možná ani nepatřilo Schelingerovi.

Smrt bez cizího zavinění byla konstatována i u Davida Weingartnera. Policie zároveň zkoumá, zda nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog, což prý mohl být i Schelinger. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků