Během natáčení seriálu to byla dřina, ale i legrace.

Během natáčení seriálu to byla dřina, ale i legrace. Michaela Feuereislová

Schneiderová má za sebou jednu z největších zkoušek v životě. Vy se ale budete nejspíš smát

Má to štěstí, že patří mezi nejobsazovanější herečky své generace. Ale teprve když Jitka Schneiderová (48) dostala příležitost zahrát si v lehkém žánru situační komedie, setkala se s jedním z nejnáročnějších pracovních projektů v životě.

Seriál Rudyho má každý rád je adaptací úspěšného rodinného sitkomu Everybody loves Raymond, který se natáčel ve Spojených státech mezi lety 1996 a 2005. Když se pak točila jeho česká verze, bylo nutné dodržet obrovskou škálu podmínek. „Každý den jsem se musela naučit přes třicet stránek textu. Na improvizaci nebyl prostor, nemohla jsem navíc říct žádné ’ale’, nebo ’už’. Muselo to navazovat, a tak jsme to měli nazkoušené jako v divadle,” prozradila během setkání tvůrců sitkomu s novináři Jitka Schneiderová.

Hlavní představitele Jitku Schneiderovou a Sašu Rašilova majitelé práv seriálu dlouhou dobu schvalovali. I v průběhu natáčení měli herci nad sebou kontrolu. „Bylo to náročné natáčení, ale nelitovala jsem, že jsem do toho šla. Z Los Angeles za námi přijeli producenti, kteří přicházeli se zajímavými připomínkami. Diskutovalo se, byla to zajímavá zkušenost,” vzpomíná Jitka.

Příliš podobností života své postavy Dáši se svým životem Jitka nenachází, snad jen jednu výraznou. „V seriálu mám pětiletou holčičku, která mi připomínala moji vlastní dceru,” říká. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků