Na tváři má Josef Rychtář opět sebejistý výraz...

Na tváři má Josef Rychtář opět sebejistý výraz... Michaela Feuereislová

Zase vyhrál! Josef Rychtář se za pomoci slz vyhnul vazbě

Má to ale štěstí! Když Josefa Rychtáře (62) drsná policejní eskorta přiváděla k vazebnímu soudu, málokdo by si dovolil hádat, že by se i tentokrát vyhnul vězení. Po hodině a půl smažení se ve vlastní šťávě před soudkyní, před kterou údajně podle svědků sehrál hotovou hereckou etudu, je ale venku!

Dovnitř ho vedli ozbrojení policisté (což mu vůbec nevadilo a po novinářích opět cosi sprostě vykřikoval), ven odešel bez pout a volný jako pták. Soud uznal, že je zde obava, že bude pokračovat v trestné činnosti (porušování předběžného opatření, jímž mu soud zakázal pohybovat se na pozemcích a v obydlí, kde žije jeho exmanželka Darina Nová) a bude opět mařit vyšetřování, za což ho policisté zatkli a omezili v cele předběžného zadržení na svobodě.

„Nakonec ale soud uznal jiné záruky, pan obviněný bude pod dohledem probačního úředníka a slíbil, že bude dodržovat zákaz vstupu na pozemky. Odteď až do rozhodnutí ve věci nesmí ani do budovy své firmy,“ uvedla mluvčí soudu Zuzana Steinerová s tím, že pokud si chce Rychtář vzít své osobní věci, musí si pro ně někoho poslat.

„Pokud by dále nerespektoval soudní zákaz, opět by probíhalo vazební řízení a je možné, že tentokrát by mohl opravdu skončit ve vazbě,“ upozornila ho na dálku.

Svědkové říkají, že u soudu mluvil pomalu, velmi racionálně a citlivě, ba i na slzy prý došlo. Vše hodil na soudního vykonavatele, který mu prý předběžné opatření špatně vysvětlil. „Ale to je pravda, i právník nám řekl, že to předběžné opatření bylo nejasné,“ upozornil Super.cz už dříve jeho syn Jan, který doufal v otcovo propuštění a přijel ho k soudu vyzvednout.

Trestní líčení v samotné věci se bude konat už koncem září tohoto roku. Super.cz bude případ dále sledovat. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků