Simona Krainová se před vstupem na palubu letadla uklidňuje lékem.

Simona Krainová se před vstupem na palubu letadla uklidňuje lékem. Michaela Feuereislová

Dřív to brala jako běžnou součást života, teď se bojí: I Krainovou dostihl strašák mnoha rodičů

V letadle Simona Krainová (47) strávila díky svému povolání prý až třetinu života. Letadla vnímala jako běžný dopravní prostředek. To ale platilo jen do doby, než se jí narodily děti. V momentě, kdy se stala matkou, se jí přirozeně změnil žebříček hodnot a například právě z létání začala mít panickou hrůzu, což není zcela ojedinělý jev, má to tak spousta rodičů.

„Nikdy jsem se v letadle nebála. Když mám ale děti, tak prožívám během cestování strašný stres,” svěřila se nám se svou starostí modelka.

Krainová nedokáže vzlétnout, aniž by neomámila svou mysl. „Nechci pít alkohol a to platí obzvlášť, když cestuji s mými syny. Proto si s manželem raději rozdělíme tabletku léku na uklidnění a létání je hned snesitelnější,” přiznává se modelka.

Život bez cestování by si Simona na druhou stranu ale nedokázala představit. „S manželem milujeme cestování. Vlastně si ani nekupujeme nákladné věci a utrácíme hlavně za naše výlety,” říká Simona a jedním dechem dodává: „Je to náš životní styl. Většinu věcí moc neplánujeme, ale jak se jedná o dovolenou, tak máme vše promyšlené do posledního detailu a naplánované na měsíce a roky dopředu.”

Letos již Vágnerovi stihli vycestovat například do Dubaje, na Floridu či na kanárský ostrov Lanzarote a jejich cestovatelská horečka jen tak nezchladne. Do konce roku se i s dětmi vydají ještě na Krétu, poté na cestu do Jižní Ameriky, kterou Karel dostal od Simony k narozeninám, a konec roku oslaví v Portoriku. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků