Filip Horký

Filip Horký Foto: ČT24/Jaroslav Matyáš, Facebook F. Horkého

To je malér! Hvězdě České televize Filipu Horkému ochrnula tvář

Možná jste si také mladého reportéra České televize Filipa Horkého (24) oblíbili tak, až vám přišlo divné, proč se v posledních týdnech přestal objevovat na obrazovce. Jeden z nejvýraznějších talentů veřejnoprávní stanice k tomu má ale vážný důvod. Trpí obrnou pravé tváře, která ve svých horších formách může mít dlouhodobé následky!

O tom, že na tom není úplně dobře, nás informovaly zdroje z Kavčích hor, kde ČT sídlí. Sám Horký to na přímou otázku potvrdil, obavy o své zdraví však znatelně mírní.

„Je pravda, že se potýkám s parézou (obrnou – pozn. red.) lícního nervu. Nejde ale o nic závažného nebo nevyléčitelného. Jak jsem zjistil, podle lékařů se tenhle problém objevuje stále častěji. Už během prvních čtrnácti dní léčby došlo ke znatelnému zlepšení,“ odpověděl Super.cz na dotaz Horký s tím, že ale vůbec nemá pocit, že by šlo o něco tak důležitého, aby se o tom psalo.

Jeho nejvěrnějším kamarádem se nyní, alespoň soudě podle zkušeností jiných pacientů, kteří se potýkali s Bellovou obrnou, stalo brčko – bez něj by se člověk postižený touto nemocí bez pobryndání ani nenapil. Filip ale bere situaci s nadhledem a už se těší na návrat na televizní obrazovku.

„V nejbližších dnech bych se chtěl postupně zapojit zpět do práce, která mě neskutečně baví a už mi chybí,“ dodal. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků