Marie Versini se proslavila filmem Vinnetou.

Marie Versini se proslavila filmem Vinnetou. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Poznali byste Vinnetouovu sestru? Takhle se indiánka Nšo-či změnila za 52 let

10. srpna 2015 15:39

Milovníky filmů podle knih Karla Maye letos zasáhla smutná zpráva, když odešel na věčnost nejslavnější indiánský náčelník Vinnetou. Na pohřbu herecké legendy nechyběla ani jeho filmová sestra Nšo-či, která dnes slaví 75. narozeniny.

Francouzská herečka Marie Versini má rozhodně na co vzpomínat. Když se v roce 1963 objevila ve filmu Vinnetou, odstartovala společně s indiánským bratrem Pierrem Bricem westernový boom, který v 60. letech zaplavil kina po celé Evropě.

Marie se ve filmu podle předlohy Karla Maye osvědčila a diváci ji poté mohli obdivovat v dalších snímcích jako Žut, V říši Stříbrného lva či Old Firehand. Po několika francouzských a německých televizních projektech však Versini hereckou kariéru ukončila. Naposledy se před kameru postavila v seriálu Die Schöne Wilhelmine, který se na obrazovce objevil v roce 1983.

Čeští fanoušci se Marie Versini dočkali před dvěma lety, kdy společně se svým filmovým bratrem Pierrem Bricem dorazila na festival v Trutnově. Vinnetou jí už bohužel k 75. narozeninám nepopřeje, protože letos v červnu skonal ve věku 86 let. Marie samozřejmě dorazila na jeho pohřeb do Mnichova, kde jeho památku uctila bílými růžemi. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků