Zdeňka Pohlreich napsala knihu o rakovině.

Zdeňka Pohlreich napsala knihu o rakovině. Michaela Feuereislová

Bude Zdeňka Pohlreichová jako Amazonka? Po odstranění části prsu jí prý jedno ňadro bude stačit

10. srpna 2015 14:05

Manželka televizního kuchaře Zdeňka Pohlreicha (61) už má téměř dokončenou léčbu rakoviny prsu. "Ještě mě čeká ozařování," vysvětlila. "Mám za sebou první operaci, kdy se sebraly nějaké uzliny a prsní žláza. A biopsie odhalila, že už tam žádný nádor není. I kdyby tam byla jedna jediná buňka, tak se to ještě musí dočistit,"  svěřila Super.cz Zdeňka Pohlreichová.

"To bude to ozařování na měsíc a půl. Ale já říkám, že i kdyby tady bouchla bomba, budou všichni mrtví a já to přežiju," říká s černým humorem. "Jsem držák, a tak hrozně chci žít, tak přežiju všechno," míní. Nádory měla jen v jednom prsu, a tak by ji měla čekat i jeho rekonstrukce. "Ale vůbec nevím, jestli si to nechám udělat," překvapila nás.

"Už jsem to říkala i panu doktorovi a ten mi říkal, ať neblázním. Ale já jsem prostě šťastná a ani k tomu prso nepotřebuju. Mám nějakou náhražku v podprsence a ta mi celkem dostačuje. Neřeším to a momentálně mi na tom v životě vůbec nezáleží. Mám úplně jiné hodnoty. Srovnala jsem si priority. Neříkám, že vzhled není důležitý," doplnila s tím, že by jí ale vůbec nevadilo vypadat jako legendární Amazonky, které si kvůli tomu, aby se jim lépe střílelo lukem, jedno prso vypalovaly.

Z úspěchu léčby se raduje. "Říkali, že měla být úspěšná ze třiceti procent, a je skoro ze sta. Musíte hlavně přehodit výhybku v hlavě a pak se uzdravíte. Je to na sto procent o psychice. Já rakovině děkuju, byl to můj dar z vesmíru, díky kterému jsem pochopila spoustu věcí," je si jistá Pohlreichová, která o tom napsala dokonce i stejnojmennou knihu Rakovino, děkuji, která vyjde na podzim. 

Saša Šeflová , Super.cz