Milan Šteindler

Milan Šteindler Foto: Milan Malíček, Právo

Napadení Milana Šteindlera přišlo jeho ženu draho: dostala podmínku

Tříměsíční podmíněný trest vězení s odkladem na osmnáct měsíců. Takový je zatím nepravomocný rozsudek pro manželku režiséra a herce Milana Šteindlera (53) za to, že ho před několika lety fyzicky inzultovala.

"Odvolám se. Manžel má známé na významných postech, a jen proto je možné, že jsem byla odsouzena za obranu svého dítěte," řekla Novinkám nahněvaná Janka Šteindlerová. V úterý dostala od soudu rozhodnutí.

Zatímco Šteindlerová přiznává, že svému choti uštědřila pohlavek, v rozsudku kromě toho stojí, že následkem jejího útoku režisér přišel o zub, měl naražený krční obratel a údajně dostal i několik kopanců do břicha. Delší čas pak prý musel nosit ochranný límec.

Žena byla obviněna z výtržnictví a ublížení na zdraví.

K incidentu podle Šteindlerové došlo poté, co si známý herec během vánočního divadelního představení měl postěžovat publiku, že z něj manželka snaží tahat peníze a také prý zesměšňoval kožní chorobu svého syna Olivera.

"Během přestávky jsem za ním došla do šatny a uštědřila mu pohlavek. Nic jiného si za zesměšňování svého syna nezasloužil. Přátelé mu pak sehnali papír, že byl dlouhodobě po mém útoku nemocný. Nechápu, který otec by kriminálem ohrozil matku svých dětí," zlobí se Šteindlerová a dodává, že je s podivem, že soudní mašinerie stejně razantně neukončila vyšetřování případu, kdy měl Olivera jeho otec zbít a pokousat.

Režisér Šteindler se k případu nechtěl vyjádřit.

"Ještě to nenabylo právní moci a platí presumpce neviny, proto bych se k tomu nerad vyjadřoval. Avšak to, co v rozsudku stojí, tam asi není samoúčelně," sdělil Novinkám.

Ve čtvrtek se od devíti hodin dopoledne koná u Obvodního soudu pro Prahu 4 další z maratonu soudních přelíčení mezi oběma stále ještě manželi. "Půjdu se na otce podívat. Odsouzením matky mi dal nádherný dárek ke čtvrtečním dvacátým narozeninám," uvedl pro Novinky Oliver Šteindler.

Režisér opustil rodinu před třemi lety, kdy se odstěhoval do svého ateliéru. Médiím se svěřil, že byl psychicky i fyzicky týrán, což jeho žena odmítá. Naopak obviňuje manžela z toho, že záměrně zkresluje své příjmy, aby nemusel dostatečně finančně zajistit své děti.

Od srpna 2008 pak soudy řeší alimenty na dnes již zletilého syna Olivera a třináctiletou dceru Johanku. Během té doby ale nebyly schopny rozhodnout, a případ tak dostal na starosti nový soudce. Podle Šteindlerové otec posílá mladší Johance dva tisíce a staršímu Oliverovi pět set korun měsíčně.

Kromě této pře probíhá také soudní líčení k určení výživného na hercovu ženu Janku Šteindlerovou. Městský soud zamítl předchozí rozhodnutí Obvodního soudu, který jí výživné odmítl přiznat, a vrátil věc k novému projednání. Šteindlerová nyní uvažuje o tom, že se výživného vzdá. 

David Zápal


Časová osa článků