Josef Rychtář

Josef Rychtář Michaela Feuereislová

To jsou ale drsná slova! Říčanská policie prý může krýt Rychtáře. Má v ní kamarády?

Po víkendovém údajném novém útoku na exmanželku Darinu Novou (64), která má logicky strach o život, se Josef Rychtář (64) nechal slyšet, že kdyby chtěl, tak jí otráví jídlo. Jednoho z jeho někdejších přátel z těchto slov ale zamrazilo. „Tuhle myšlenku nosí v hlavě už dlouho,“ tvrdí a přidává, že říčanská mlátička svou bývalou choť podle něj doslova týrá. „Bůhví, jestli se podobně nechoval i k Ivetě,“ přemýšlí. A tvrdě zní i jeho slova na adresu říčanské policie!

„Tenkrát jsem si to nedal do souvislostí, myslel jsem, že to jen tak plácl. Ale evidentně ne! Loni v září se potkal s Darinou v kuchyni, v níž mají společnou ledničku, a ledovým hlasem jí řekl: ‚Dáváš si tam jídlo, já ti ho něčím napíchám a nikdo nebude vědět, jak se ti to stalo. Chcípneš, k***o blbá.‘ Není divu, že už si tam raději nic nedává. On o tom zkrátka přemýšlí už dávno a teď to jen zopakoval! Mám o ni strach, vždyť ji může opravdu ublížit, nebo ji psychicky utýrat. A policie se na to jen dívá!“ zlobí se Standa Lysý, bývalý zvukař Ivety Bartošové, který byl nejdřív s Rychtářem jedna ruka, pak se ale rozkmotřili a nenechají na sobě nit suchou.

Darina Nová žádala policii po víkendovém incidentu a v návaznosti na to, že její exmanžel už byl jednou za její zmlácení pravomocně odsouzen k podmínce, aby říčanského démona vykázala z domu. Ani její opakované prosby nebyly vyslyšeny s tím, že se toho vlastně až tak moc nestalo. „Kroky místní policie mi připadají zvláštní, budu to muset řešit tedy jinak,“ uvedla v pondělí Nová bez dalších podrobností.

A Lysý její domněnky potvrzuje. „Půjdu na policii a řeknu jim i o té záříjové výhrůžce. Není to už žádná legrace. Musí se něco udělat, Darina potřebuje pomoc. Rychtář je s policií v Říčanech skutečně propojený, zdá se mi, že všechno vždy vyhodnotí v jeho prospěch. A že tam má kamarády, to víme. Beztrestně tu mrzačí lidi a prochází mu to. Bůhví, jak se choval k Ivetě, když jsem u toho nebyl. Pomalu začínám věřit tomu, že ji mohl dusit podobně, jako teď Darinu,“ dodal Lysý. 

Proč si myslíte, že Rychtář za své chování ještě nesedí ve vězení?

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků