5 důvodů, proč nechat otce s dítětem doma

7. července 2015 15:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Nastává nová éra otců! Pryč jsou ty doby, kdy matky s malými dětmi zůstávaly doma a čekaly na svého muže, až přijde večer domů z práce. Nyní zažívá čím dál tím víc otců mateřskou na vlastní kůži. V Česku to není ještě tak populární, ale v řadě evropských zemí se „otcovská dovolená“ stává trendem. Víme, proč vám bude vyhovovat, když na mateřskou půjde váš partner!
Vloží se víc do výchovy

Vloží se víc do výchovy

Za normálních okolností by se muž se svým dítětem vídal jen po večerech, když se vrátí z práce. Unavený si spíš lehne k televizi, než by věnoval pozornost svému potomkovi. Pokud ale zůstane „taťka“ doma, bude mít moře času na to, aby se s dítětem sblížil. Na rozdíl od jiných nezkušených otců bude vědět, jak s ním správně zacházet, a nevezme nohy na ramena, když uvidí poblinkaný bryndák nebo špinavé plínky. Zkrátka táta do nepohody! Ale ani matka by v této situaci neměla zapomínat na svou roli; dítě je vždy společným zájmem obou partnerů. Chcete-li se něco dozvědět o správné výchově malých i větších dětí, čtěte Feedo blog.

Zjistit více
nyní na www.feedo.cz
Postará se o domácnost

Postará se o domácnost

Mateřská či otcovská „dovolená“ je často spojená s řadou domácích prací. Ať chceme nebo ne, rodič, který je v domácnosti s dítětem, je většinou ten, kdo má i čas doma uklidit, nakoupit, opravit, posekat, utřít... Když doma zůstává táta, je to z velké části na něm. Ano, on musí uklidit, když doma vaše „zlatíčko“ udělá binec, on opraví dětskou postýlku, když se začne rozpadat, a on umyje nádobí po společném obědě s dítětem ve všední dny. Navíc bude mít čas zařídit všechny nákupy! Teď je to i díky možnosti nakupovat dětské potřeby v e-shopu Feedo.cz z pohodlí domova mnohem snažší.

Zjistit více
nyní na www.feedo.cz
Pochopí, zač je toho loket

Pochopí, zač je toho loket

Řada mužů pochopí, co obnáší starost o dítě a domácnost, až když si tím sami projdou. Pak jim dojde, proč ženy občas bolí hlava, proč potřebují doma trochu pomoci i emocionální podporu a proč zkrátka někdy nemají náladu cokoli vysvětlovat. Bývá těžké pochopit ženskou duši, ale otcové na „mateřské“ k ní najdou cestu snáz. Možná vám otcovská dovolená dokonce přinese harmoničtější vztah. Tipy, jak být dobrým rodičem a partnerem, naleznete také na blogu Feedo.

Zjistit více
nyní na www.feedo.cz
Otec je experimentátor

Otec je experimentátor

Když necháte svého muže doma s dítětem, dáte průchod nespoutané zábavě a experimentování. Otec komunikuje s dítětem jinak než matka, která o dítě pečuje, konejší ho, mazlí a je mnohem úzkostlivější. S tatínkem zažije dítě větší dobrodružství. Tátové zaujímají nejčastěji roli vyzyvatele, provokatéra, který rád zkouší něco nového. Hraje si s malým z pohledu matky odvážněji, přitom ho ale dokáže ochránit a pomáhá mu poznávat svět rychleji a z jiného úhlu.

Zjistit více
nyní na www.feedo.cz