Královna Alžběta II. dala Lewisi Hamiltonovi malou lekci etikety...

Královna Alžběta II. dala Lewisi Hamiltonovi malou lekci etikety... Profimedia.cz

Britská královna pokárala Lewise Hamiltona za nevhodné chování

Možná je Lewis Hamilton králem závodní dráhy Formule 1. A třebaže je jedním z nejbohatších mužů Spojeného království, ještě to z něj nečiní osobu rovnou britské panovnici. Alžběta II. (95) mu to velmi jasně připomněla, když se začal nevhodně chovat na obědě v Buckinghamském paláci. Během prvního setkání s ní si třicetiletý sportovec trhl trapas.

Alžběta II. pozvala Lewise na oficiální oběd a usadila ho vedle sebe. On v rozhovoru s Grahamem Nortonem přiznal, že dostal pěknou slovní facku, když hned v úvodu večera porušil etiketu.

„Byl jsem pozván na oběd a seděl hned vedle královny. Byl jsem tak nadšený a začal k ní mluvit, ale ona ihned řekla s prstem mířícím na mou levou stranu: ‚Ne, mluvíte tímto směrem a já zase opačným, pak se k vám dostanu,‘ “ prozradil Hamilton.

Přestože mu královna udělila pořádnou lekci, neboť s ní smí promluvit jen ten, koho ona sama osloví a dotazuje se, považuje ji Lewis za šarmantní dámu.

„Je to velmi milá žena a hovořili jsme o tom, jak tráví víkendy, jak si užívá své domy a jakou má ráda hudbu. Je opravdu báječná,“ dodal pilot Formule 1. 

Famous


Časová osa článků