Když se střeva promění v jedovaté potrubí, je to brutální problém pro celé tělo!

27. června 2015 15:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Každodenní vystavování organismu negativnímu působení toxických látek, znečištěnému životnímu prostředí, stresu, nedostatku pohybu a odpočinku, nevyvážené stravě a podobně vyvolává v našem těle tzv. autotoxikaci – postupné zanášení organismu toxiny (jedy) z vnějšího okolí. V důsledku zaneseného organismu nám hrozí celá řada onemocnění. Od trávicích potíží přes poruchy vyprazdňování, nespavost, vyčerpanost, deprese, narušenou imunitu až po rakovinu.
Na vznik autotoxikace má zejména vliv strava

Na vznik autotoxikace má zejména vliv strava

„Jedy, které se dostanou do krve, putují krevním řečištěm k dalším orgánům, zasahují je a postupně způsobují jejich poškození. Nejhůř působí na další „detoxikační“ jednotky, tedy na plíce, ledviny, kůži a játra,“ vysvětluje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. Postižení plic se pak projevuje zapáchajícím dechem a častějšími infekcemi horních i dolních cest dýchacích. Oslabené ledviny mohou mít neblahý vliv nejen na problémy vylučovacího ústrojí, ale mohou zapříčinit rovněž bolest hlavy nebo kožní vyrážky.

Více informací
nyní na ČPZP
Trávicí soustava

Trávicí soustava

Když nefunguje tak, jak má, hromadí se v těle toxické látky, které způsobují autotoxikaci čili vlastní otravu. Nevyloučené odpadní látky se hromadí a usazují na střevních stěnách, čímž blokují a ucpávají průchod výživným látkám a tvoří živnou půdu pro patogenní bakterie, houby, viry a parazity. Touto otravou se celkově snižuje naše energie, zhoršuje zdravotní stav, zkracujeme si délku života a zakládáme si na nemoci.

Více informací
nyní na ČPZP
Tlusté střevo

Tlusté střevo

Funguje jako odpadní systém našeho těla, kterým je odváděna většina toxického odpadu. Tlusté střevo má za úkol vstřebávat vodu, čímž se stává až dosud řídký střevní obsah hustším a snáze vylučitelným. Zde se vyskytují jinak nestrávené zbytky potravy, zbylé trávicí šťávy, ale také odloupané buňky střevní výstelky i odumřelé či odumírající bakterie. Tlusté střevo funguje jako přední obranná linie, kde se vyskytují biliony zdraví prospěšných bakterií všeobecně známých jako „mikroflóra“ neboli probiotika. Tyto organismy pomáhají udržovat zdravé prostředí a hrají velmi důležitou roli při trávení a vylučování. ČPZP poskytuje na prevenci rakoviny tlustého střeva příspěvek až 500 Kč.

Více informací
nyní na ČPZP
Ledviny a játra

Ledviny a játra

Nejdůležitějším úkolem ledvin je filtrace krve, což obnáší odvádění moči, solí, toxických chemikálií, nadbytečných minerálů a jiného odpadu z krevní plazmy skrze složitou filtrační síť. Veškerá krev v lidském těle prochází ledvinami přibližně dvacetkrát za hodinu, což znamená přefiltrování přes 1 000 litrů krve za den. Udržení správné činnosti ledvin je nezbytným předpokladem obnovy zdraví a udržení dobrého zdravotního stavu organismu. Játra jsou největší žlázou lidského těla a jedním z nejsložitějších orgánů. Jako jediná z tělesných orgánů mají schopnost regenerace, i kdyby bylo vyjmuto 80 % jejich hmoty. Játra pracují nepřetržitě a očišťují tělo od toxických látek a jiných škodlivin.

Více informací
nyní na ČPZP