Mirka Roubíková

Mirka Roubíková Foto: archiv M. Roubíkové

Reportérka Topstaru je maminkou: Porod provázely komplikace a pět vyvolávacích injekcí

Moderátorka a reportérka primáckého Top Staru Mirka Roubíková je maminkou. Na první letní den porodila v pražské podolské porodnici dceru Adélku. Holčička po narození měřila 50 centimetrů a vážila 3640 gramů a na svět přišla s týdenním předstihem. A byl to pořádný adrenalin.

"Měla jsem termín až 28. 6. Jenže jsem měla moc plodové vody, a to bylo pro miminko podle lékařů z Podolí nebezpečné. Rozhodli se tedy, že mi vyvolají porod už ve čtvrtek 18. 6. A tak jsem byla tři dny na rizikovém a dostala pět vyvolávaček. Přišly bolesti, přišly stahy, ale cesta ven zůstala zavřená, miminko bylo vysoko a ve finále všechno ustalo. A tak mi těhotenství ukončili v neděli 21. 6. císařským řezem. Adélka se narodila ve 12:29 a všechno skončilo šťastně," řekla Super.cz Mirka, která je velmi vděčná lékařům.

"Tady v Podolí jsou skvělí profesionálové, kteří nic nepodcenili. Ukázalo se totiž, že holčička byla celá zamotaná do pupeční šňůry. Neměla šanci se tam probojovat. To bylo jedno z rizik, které hrozilo, proto chtěli mít raději všechno pod kontrolou. Nechci vůbec domýšlet, co by se stalo, kdyby se čekalo až do termínu, mohlo se stát hrozné neštěstí. Teď už na to raději nemyslím. Jsem šťastná, že jsme holčička i já v pořádku, rány po císaři se snad brzy zahojí. Stáli při nás všichni svatí," dodala Mirka.  

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků