Pavel Kříž v Lídě Baarové představuje Adolfa Hitlera. Vypadá fakt děsivě.

Pavel Kříž v Lídě Baarové představuje Adolfa Hitlera. Vypadá fakt děsivě. Foto: Julie Vrábelová pro Nogup

Už chápeme, proč tak zuřil: Pavel Kříž je Hitlerovi i bez čepice strašně podobný

Když se před časem začal natáčet film Lída Baarová (✝86), na place byl Pavel Kříž, který ve snímku ztělesnil Adolfa Hitlera. Podle přítomných byl vzteky bez sebe, když byl v centru zájmu pozornosti novinářů, které od sebe doslova odháněl. Nyní filmaři uvolnili fotky z poslední klapky, při které si u jeho filmové postavy stěžuje manželka Josepha Goebbelse v podání Lenky Vlasákové na choťovu českou milenku. A bez vojenské čepice ještě víc vynikne výborná práce filmařů.

Pavel Kříž opravdu jako by Hitlerovi z oka vypadl. To se ukázalo v Praze v budově bývalé Živnostenské banky, která se na jeden den proměnila v kancléřství filmového Adolfa Hitlera. Ve finále si režisér snímku oddechl. „Bylo to nejnáročnější natáčení v mém životě. Ale z ničeho jsem nemusel slevovat, což pro mě bylo extrémně důležité. Vždyť jsme na tom projektu s Ivanem Hubačem pracovali skoro patnáct let,“ pronesl úlevně Filip Renč.

Materiál se po padesáti dnech natáčení teď na půl roku stěhuje do střižny a trikového studia, premiéru by snímek měl mít počátkem roku 2016. Hlavní roli v něm ztvární půvabná slovenská hvězda Táňa Pauhofová

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků