Vaška do Vídně doprovází celá rodinka.

Vaška do Vídně doprovází celá rodinka. Foto: archiv Vaška Noida Bárty

Na Eurosongu mu bude fandit i maličká dcera: Noid vzal do Vídně celou rodinku

18. května 2015 16:09

Marta Jandová (44) a Vašek Noid Bárta (37) už odletěli na soutěž Eurovision Song Contest, kde vystoupí se soutěžním duetem Hope Never Dies ve čtvrtek v rámci druhého semifinálového kola. Vašek si s sebou vzal jako podporu i manželku Gábinu a dceru Terezku.

„Je skvělé tady být. Všichni jsou k nám velmi milí a hýčkají nás. Ze všech lidí je cítit absolutní profesionalita a nadšení. Je to pro nás zábava a obrovské dobrodružství. Výlet do země divů a do skvělého města. Miluju to tady,“ popisuje atmosféru Marta. „Je to nádherný pocit a už teď si připadám jako vítěz. Zažít hudební soutěž tak obrovského formátu se totiž člověku podaří jen jednou za život," dodal Vašek.

Obě semifinále odvysílá v přímém přenosu, v úterý a ve čtvrtek, kanál ČT art. Finále nabídne program ČT1, a to v sobotu od 21 hodin. O letošním vítězi tak mohou svými hlasy rozhodnout i diváci České televize. Celou soutěží bude české diváky provázet Aleš Háma (45), který přímo z Vídně, hostitelského města soutěže, bude komentovat všechna odvysílaná kola.

Již od 12. března se ve Vídni oba čeští soutěžící připravují a absolvují řadu technických i pódiových zkoušek, rozhovorů a dalších setkání. Novináři z celého světa, sledující zkoušky na druhé semifinále, zařadili vystoupení České republiky na čtvrtou příčku z šestnácti zemí, které ten den viděli. Potvrzují tak všeobecně velmi kladné přijetí našich soutěžících mezi novináři, organizátory a ostatními účastníky. 

Saša Šeflová , Super.cz