Daniel Landa

Daniel Landa Herminapress

Hraje si na Froda Pytlíka? Landa se chystá do Mordoru pro prsten, který vládne všem

Přeskočilo mu už úplně? Daniel Landa (53) si nějakou tu chvíli hrál coby Žito 44 s kohoutem na Slavíkovi, pak odhaloval tajemné runy, plaval se žraloky, nechal se zmlátit od profesionála v thajském boxu, a teď chystá další nebezpečnou výpravu. Afghánistán nazývá Mordorem (centrum moci největšího zlouna v Pánu prstenů) a jede si tam prý pro prsten moci. Paradoxní je, že se souhlasem tamní vlády, takže žádný Sauron mu asi neublíží.

Landa, který nedávno málem přišel o život při nebezpečné autonehodě, do jednoho z nejnebezpečnějších států na zeměkouli jede spolupracovat s jakýmsi místním tajemným umělcem, kromě toho má mít mentální tréninky pro místní armádu.

Daniel zcela smrtelně vážně tvrdí, že jestli na Zemi skutečně Tolkienův Mordor existuje, je v Afghánistánu. A i kvůli záštitě od jejich velvyslance u nás se do asijské země těší. „První část mordorského dobrodružství je naplánována na konec října tohoto roku. Do Mordoru se vydáváme, protože je tam Prsten moci. A hodlám tam promluvit s tamním drakem. Ten je velmi mocný a na bójského čaroděje tam dá dobrý pozor,“ říká český zpěvák. Kdybychom ho neznali a nevěděli, že rád mluví záhadně, báli bychom se, že cétéčko hlavy po nehodě nedopadlo nijak slavně.

Ostatně podobně zvláštně odvážlivec, jenž na září chystá obří velekoncert v pražských Letňanech pro sto tisíc lidí, hovoří, i když má mluvit o spolupráci s místní armádou. „Afghánské válečníky seznámím se starými i novými kouzly,“ dodal. Už kdysi se do země vypravil, aby zazpíval českým vojákům na misi. Na základě téhle zkušenosti vznikla píseň Nad Afghánistánem. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků