Tomáš Savka skromně tvrdí, že má stále stejnou postavu. Progress je ale znát. Super.cz

Už není širší než delší. Tukový obal se Tomáši Savkovi začíná rozpouštět a rýsují se svaly

11. května 2015 14:58

V poněkud schizofrenní situaci se právě nachází Tomáš Savka. Kromě toho, že vystupuje v Národním divadle moravskoslezském v muzikálu Evita (za který dostal cenu Thálie) a Sunset Boulevard, tak hraje na Slovensku v muzikálu Romeo a Julie. Role vévody Veronského se zhostí také v novém českém nastudování slavného francouzského muzikálu.

„Těším se, že si tuto roli zkusím taky ve vlastním jazyce,” říká Savka. Nebojí se, že se mu bude čeština a slovenština plést? „Každé představení má jiného režiséra a má jiné nastudování. Pojetí pana režiséra Vaculíka bude jiné. Navíc tím prostředím, češtinou a lidmi kolem se to všechno srovná,” vysvětluje muzikálový zpěvák.

Možná ale přece jen dojde na slovenštinu. „Mám tam takový proslov a říkám si, že bych ho dal ve slovenštině. Zajímalo by mě, jak by se kolegové tvářili,” smál se Tomáš. Na tiskové konferenci muzikálu jsme si nemohli nevšimnout, že se Tomášovi podařilo zúžit svou postavu, za kterou slýchal v minulosti velkou dávku kritiky. „Mám pocit, že jsem pořád stejnej,” culil se Tomáš Savka. 

Jiří Čeladník , Super.cz