Erbiový laser – velmi jemné a rychlé odstranění kožních výrůstků a mateřských znamének

2. května 2015 9:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Pokud máte podezřelá mateřská znaménka či pihy, je právě teď nejvyšší čas si je, ještě než přijde léto, nechat vyšetřit, eventuálně odstranit. Prevence je velmi důležitá, v poslední době se tímto heslem ke spokojenosti dermatologů řídí stále více lidí. Informace poskytla MUDr. Simona Bedřichová, vedoucí lékařka dermatologie z pražské Kliniky Laser Esthetic.
Jedním z nejžádanějších laserů je vaporizační (tzv. odpařovací) laser erbiový

Jedním z nejžádanějších laserů je vaporizační (tzv. odpařovací) laser erbiový

Vlnová délka erbového laseru odpovídá absorpčnímu maximu vody. Laserová energie působící na povrch kůže odpaří vodu v nepatrné šupince kůže a ta se po vysušení odloupne. Tak jsme schopni po velmi jemných vrstvičkách odstranit řadu defektů na povrchu kůže. Erbiový laser vlastně 'gumuje' respektive odpařuje – jemně, čistě, s počítačovou přesností! Naší snahou a cílem je nahradit tímto způsobem, pokud to diagnostika projevu dovoluje, některé často nepříjemné a bolestivé chirurgické zásahy. Ještě dnes se často setkáváme s tím, že klasičtí chirurgové nepoučí pacienty o možnosti alternativního řešení drobných i větších projevů na povrchu kůže. Zdá se mi to nezodpovědné a nepoctivé vůči pacientům.

Více informací
nyní na www.laseresthetic.cz
Jaké projevy na kůži jsou vhodné k vaporizaci erbiovým laserem?

Jaké projevy na kůži jsou vhodné k vaporizaci erbiovým laserem?

Zásadním předpokladem je jistota odborného dermatologa, že jde o tzv. benigní projevy - tedy takové, které neohrožují pacienta na zdraví a na životě. Odstranění vždy předchází makroskopické a mikroskopické - dermatoskopické vyšetření. V praxi se provádí zákrok tak, že po desinfekci místa během několika vteřin odpaříme nežádoucí projev. Během zákroku můžete cítit malé „štípání“. Místo pak vypadá jako povrchová odřenina a stejným způsobem se i hojí. Důležitá je ochrana před sluncem po dobu asi 2 měsíců pomocí krémů s vyšším SPF.

Objednat
nyní na www.laseresthetic.cz
Jak moc je důležitá prevence?

Jak moc je důležitá prevence?

Prevence je velmi důležitá, zejména v této jarní době! Týká se obecně projevů na kůži, především „plochých“ pigmentových znamének - lidově „pih“, které tvoří velkou skupinu kožních projevů. Zde jsme opatrní, ale dá se říci, že asi 80 % z nich můžeme odstranit laserem, protože jsou neškodná. Ostatní buď sledujeme, nebo použijeme chirurgickou cestu, vždy s následným histologickým vyšetřením.

Více informací
nyní na www.laseresthetic.cz