Neuvěřitelné. Královna českých paštik slaví 50 a jde pořád na dračku. Co za tím stojí?

24. dubna 2015 15:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Paštika to v Česku nemá jednoduché. Na jednu stranu ji na chléb nebo rohlík pravidelně mažou více než 2/3 Čechů, na straně druhé nám zajistila známou přezdívku např. v Chorvatsku. Paštika ale zůstává tradiční součástí jídelníčků a v její oblibě patříme mezi nejlepší země na světě. Ta nejslavnější česká pochutina, Májka, se navíc dožila 50, a přitom neztratila nic ze svého lesku. Jak to?
Tajemství výroby Májky

Tajemství výroby Májky

Na začátku výroby paštik od známých firem, jako je například producent Májky Hamé, stojí kvalitní suroviny. Jde především o játra, která jsou významným zdrojem pro život nezbytného prvku – železa a také potřebných bílkovin, dále maso a koření. Májka se se stejnou chutí vyrábí už 50 let. Pečlivě připravená paštiková směs se plní do plechových, hliníkových nebo skleněných obalů a tepelně zpracuje. Právě tepelné zpracování, žádná chemie, má na svědomí oblíbenou dlouhou trvanlivost.

Více informací
nyní na poradtrendy.cz
Májka slaví 50 a je #poradtrendy

Májka slaví 50 a je #poradtrendy

Nejoblíbenější česká paštika Májka, kterou podle průzkumu najdete v lednicích téměř 90 % českých domácností, slaví letos 50 let. Svou cestu na české, slovenské a vlastně i světové stoly započala v 60. letech minulého století. Svět kolem se sice měnil, Májka nám však chutnala a chutná stále stejně dobře. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak se liší účes z 60. let od toho z 90. let, nebo jaká hudba duněla v uších mladých v 80. letech, zkuste naši aplikaci. Unikátní aplikace spuštěná u příležitosti oslav 50. výročí Májky vám vtipným způsobem ukáže, co se za těch posledních 50 let stalo s vámi a vašimi kamarády. Jděte na web poradtrendy.cz a spusťte stroj času právě teď.

Více informací
nyní na poradtrendy.cz
Rozdáváme iPady

Rozdáváme iPady

Jako každý správný oslavenec se i Májka těší z originálních gratulací. Ty nejlepší se navíc rozhodla ocenit. Stačí např. na Instagramu, Youtube, Twitteru nebo Facebooku nahrát originální fotografii, video nebo text s Májkou, tento označit hashtagem #poradtrendy a okamžitě se zařadíte do soutěže o parádní iPady. Některé gratulace jsou skutečně originální a jsme za ně velmi rádi. Tak například uživatel Lugi74 vyskočil s Májkou z letadla a popřál jí všechno nejlepší při seskoku s padákem.

Více informací
nyní na poradtrendy.cz
Májka přináší stále něco nového

Májka přináší stále něco nového

Májka je zkrátka legenda a její výrobce Hamé si své rodinné zlato opravdu hýčká. Dokonce své královně paštik pořídila i další sourozence. Májek je tak nyní více než 20 druhů, včetně menších cestovních i větších rodinných balení a v různých druzích obalů. Poslední přírůstky do rodiny oslavila Májka vloni, kdy se rozrostla o nové příchutě, například s brusinkami, kuřecím masem, mandlemi nebo husími játry. Májka je zkrátka fenomén, tak jí držme palce, ať se dožije alespoň té stovky!

Více informací
nyní na hame.cz