Vlastimil Harapes a Norodom Arunrasmy na Plese v Opeře

Vlastimil Harapes a Norodom Arunrasmy na Plese v Opeře Foto: Michaela Feuereislová

Kambodžská princezna na Plese v Opeře porušila protokol

Kambodžská princezna Norodom Arunrasmy bude mít v rodné zemi problém. Na události sezóny, Plese v Opeře v Praze byla hlavní hvězdou, ale dopředu avizovala, že kvůli kambodžskému protokolu nebude moci tančit. Protokol ale hned na začátku porušila. Po parketu ji provedl Vlastimil Harapes.

Kambodžský protokol nepovoluje tančit ženám a dívkám na veřejnosti. A to ani při takových událostech jako jsou svatby. Proto kambodžská princezna Norodom Arunrasmy pořadatele už před svým příletem do České republiky upozorňovala, že nebude moci tančit.

Domluveno bylo, že se s Vlastimilem Harapesem při zahajovacím tanci po parketu Státní opery jen projde.

Atmosféra kambodžskou princeznu ale vtáhla natolik, že se žádná procházka nekonala. Harapes s Norodom Arunrasmy parketem protančili.

Jaké následky to bude mít pro sestru kambodžského krále Norodom Sihamoniho, je otázkou. I když její bratr tanec miluje a vystudoval ho, princezna má na veřejnosti přísný zákaz tančit.

Královská rodina má k Praze blízký vztah. Kambodžský král žil v Praze od svých devíti let. Chodil zde do základní školy, pokračoval studiem na konzervatoři a vystudoval balet na AMU. V tehdejším Československu pobýval v letech 1962 až 1975. 

Gabriela Wolfová


Časová osa článků