Anife Vyskočilová s přítelem Vernesem a Ivan Vyskočil na premiéře hry Oskar

Anife Vyskočilová s přítelem Vernesem a Ivan Vyskočil na premiéře hry Oskar Foto: archiv Divadla u hasičů

Anife Vyskočilové koupil milenec licenci na divadelní hru, režíruje ji její exmanžel

Anife Hassan Vyskočilová dostala od svého bosenského přítele Vernese pořádný dárek. Koupil jí licenci na francouzskou hru Oskar. Anife v ní nejen hraje, ale také si vyzkoušela roli producentky. A jako režiséra si vybrala svého exmanžela Ivana Vyskočila.

Anife Vyskočilová Hassan je opět se svým exmanželem Ivanem Vyskočilem. Spolu zazářili na pódiu pražského Divadla U Hasičů ve známé konverzační komedii Oskar. A přestože jsou jejich vztahy dávno přátelské, při zkouškách to prý mezi nimi někdy dost jiskřilo.

Anife se totiž jako herečka musela podrobit příkazům režiséra, kterým je její exmanžel, on naopak musel poslouchat její připomínky coby producentky představení.

„Všem hercům říkal, teď můžete jít do zákulisí, na mě jen zařval teď vypadni,“ prozradila se smíchem na Vyskočila Anife. „Jsme v pohodě, jinak bychom přeci nemohli spolu dělat takový projekt,“ vysvětlila.

Že jsou opravdu přátelé, bylo jasné hned na oslavě po premiéře, kterou společně oslavili i se současným partnerem Anife, bosenským podnikatelem Vernesem. Ten má totiž velkou zásluhu na tom, že se tato slavná francouzská hra Clauda Magniera opět vrátila na jeviště.

„Tuhle roli jsem si zahrála už před lety a měla jsem ji moc ráda. Chtěla jsem ji proto znovu uvést. Bylo ale třeba koupit licenci, která je dost drahá,“ říká Anife.

Současný přítel Anife nelenil a koupil licenci své lásce jako dárek. Anife poté začala shánět sponzory a zkoušení mohlo začít. Turecká břišní tanečnice a herečka se postarala o veškerou produkci a dokonce i o kostýmy.

Sobě si jen dva dny před premiérou stihla ušít uniformu komorné Bernardette s ultra krátkou minisukní.

V dalších rolích ve hře Oskar excelují například Michaela Dolinová jako domácí panička, Veronika Nová coby pubertální dcerka, nebo Mirek Šimůnek v roli přihlouplého svalovce.

Premiéru si nenechala ujít řada přátel ze showbyznysu. V hledišti zasedli moderátorka Štěpánka Duchková s partnerem Janem Hruškou, přítelkyně Jaromíra Jágra modelka Inna Puhajková, bavič Petr Novotný, moderátorka Martina Gavriely, a nechyběli ani Anife nejbližší - sestra Šari a již osmnáctiletý syn Hari. 

Gabriela Wolfová


Časová osa článků